Má len 171 centimetrov, neváži ani 80 kíl, no je aj tak najlepším boxerom súčasnosti. Syn mexického farmára z Guadalajary Saul Canelo Álvarez o tom dnes nemusí nikoho presviedčať. Hovoria za neho opasky a koruny pre pästiarskych majstrov sveta.

Je úradujúcim svetovým šampiónom v superstrednej hmotnosti (do 76 kg) organizácie WBA, má opasok majstra sveta WBO v poloťažkej hmotnostnej kategórii (do 81 kg) a je rovnako kráľom organizácií IBF a WBC v strednej hmotnosti (do 75 kg).

V GALÉRII si pozrite FOTO sexy Fernandy a jej nádherné svadobné šaty>>

Od čias Američana Henryho Armstronga (1938) nedržal jeden boxer tituly majstra sveta v troch hmotnostných kategóriách naraz. Až teraz Álvarez.

Všetko to prvú novembrovú sobotu 31-ročný Mexičan potvrdil vo vypredanej MGM Grand Arena v Las Vegas, kde zdolal Američana Caleba Planta. V superstrednej hmotnosti v tejto chvíli drží opasky všetkých štyroch organizácií, ktoré v občas málo prehľadom svete boxu existujú - WBA, WBC, IBF aj WBO.

Aj Tyson mu fandí

„Je to pravý šampión. Som jeho fanúšik od prvého zápasu,“ zložil mu poklonu aj legendárny Mike Tyson. Bývalému majstrovi sveta v ťažkej hmotnosti imponuje aj spôsob, akým sa najmladší z ôsmich detí Santosa Álvareza do súčasnej pozície dostal.

Canelo vyhrával už od tínedžerských čias, no novú éru v podstate odštartovala prehra na body s Floydom Mayweatherom v septembri 2013. Jeho prvá a jediná v živote. Od tých čias je Canelo nezastaviteľný. Len Kazach Golovkin s ním v roku 2017 dokázal v Nevade remizovať. Od príučky s Maywea­therom je z Álvareza pravý šampión. Je jedno, v akej organizácii či v akej hmotnostnej kategórii súťaží. Súperi nemajú šancu. Jeho celková bilancia 57 víťazstiev zo 60 duelov (z toho 39 po knokaute) skutočne naháňa strach.

Pritom Álvarez nevyniká silou. Skôr je to bojovník a pritom „slušák“, akých je dnes medzi pästiarmi pomenej. Aj Mexičan sa vie pobiť mimo ringu. Keď sa Američan Plant na poslednej tlačovke pred vzájomným duelom v Las Vegas začal útočiť na jeho matku, strhla sa mela, pri ktorej mali organizátori čo robiť, aby oboch kohútov od seba oddelili.

No Mexičan sa ani po výhre nad Plantom nevyvyšoval. Ani nemal potrebu odplatiť mu hlúpe reči rovnakou mincou. „Prečo by som to robil? Je to dobrý bojovník, rešpektujem jeho kvality. Hovoril som mu, že sa napriek prehre nemá za čo hanbiť. Je mi jasné, že aj on chce boxovať ďalej. Mal som čo robiť, aby som ho napokon zdolal,“ hodnotil duel neoddiskutovateľný kráľ súčasného ringu, čo potvrdil aj tričkom, ktoré si na seba hneď po boji navliekol.

Plant sa Canelovi po takýchto slovách dokonca ospravedlnil. „Priznal sa, že tie urážky tak nemyslel. To je mi jasné, už je to za nami,“ pokračoval mexický džentlmen.

Štyria bratia s rukavicami

Álvarez sa bije v profesionálnom ringu už od pätnástich rokov. Jednoducho už vtedy nebolo juniora, ktorého by doma v Mexiku proti nemu postavili. Jeho majetok sa dnes odhaduje zhruba na 140 miliónov dolárov. Otec Santos na neho môže byť hrdý, najmä keď sa v boxerskom ringu uchytili aj jeho traja bratia: Ramón, Ricardo a Rigoberto Álvarezovci. Posledný bol chvíľu aj majstrom sveta v jednej z organizácií.

Canelo miluje jazdu na koni - koňa dostal po jednom z vyhratých súbojov aj od mexického speváka Vicenteho Fernandéza.

V GALÉRII si pozrite FOTO sexy Fernandy a jej nádherné svadobné šaty>>

Rád sa však vyváža i na rýchlych autách. Doma v garáži v Gua­dalajare má automobily za viac než osem miliónov dolárov - aj také kúsky ako Bugatti Chiron, Ferrari LaFerrari či Lamborghini Aventador. Vyváža v nich aj svoje lásky.

Canelo je otcom štyroch detí, no každé má s inou ženou. Chvíľu žil s mexickou Miss Universe 2003 Marisol Gonzalezovou. Oženil sa napokon s modelkou Fernandou Gomezovou, ktorú len na Instagrame sleduje viac než milión fanúšikov (len na porovnanie, Canelo ich má takmer 12 miliónov).

Honosná svadba za viac než pol milióna dolárov sa konala týždeň po tom, ako v máji tohto roku pred 73-tisíc divákmi na štadióne Dallasu Cowboys poslal do nemocnice britského pästiara Billyho Joea Saundersa. Britovi chvíľu hrozilo, že príde o oko, no napokon sa zo zranení údajne vyliečil.

Keď skončí, chce hrať golf

Ako dlho Mexičan v ringu vydrží? „Potiahnem to do svojich 37. narodenín a potom budem už len hrať golf. Každý deň,“ pochválil sa svojou druhou športovou vášňou muž, pre ktorého je vraj nová výzva vždy len aktuálnou prekážkou, ktorú musí zdolať.

Strach medzi povrazmi nerieši. „Vždy myslím na to, že je to nebezpečný šport a som smutný, keď sa niečo zlé udeje,“ priznáva Álvarez, ktorého pre jeho hrdzavú bradu prezývajú Cinnamon (Škorica).

V GALÉRII si pozrite FOTO sexy Fernandy a jej nádherné svadobné šaty>>

Otázku, čím sa bude živiť po prípadnom konci kariéry, si však nový mexický hrdina klásť určite nemusí. Spolu s bývalým trénerom a príbuznými totiž v Guadalajare založil promotérsku boxerskú organizáciu, ktorá organizuje zápasy asi pre štyridsiatku nádejných mexických pästiarov. Obchody vraj Canelovi idú nadmieru dobre. „Je fakt dobrý. O to väčší obdiv k nemu mám,“ zložil mu aj druhý raz poklonu slávny Mike Tyson.