Koncom marca sa na verejnosť dostala správa, že následník trónu, 71-ročný princ Charles je infikovaný koronavírusom. Našťastie sa rýchlo vystrábil. Britská panovníčka si môže vydýchnuť a nemusí sa obávať o zdravie svojho syna. Začali ju však trápiť iné starosti, týkajúce sa financií.

Kráľovná sa o syna už nemusí báť. Momentálne jej robia starosti financie.
Zdroj: Internet

Výpadok príjmov

Bohatá kráľovná totiž kvôli pandémii príde o nemalú sumu. Vzhľadom na karanténu sa hrad Windsor pred turistami uzavrel. Niekoľko týždňov, ba dokonca mesiacov bez vstupného urobí v rozpočte kráľovského dvora významný škrt. Ako tvrdí lord William Peel, komorník zodpovedný za organizáciu života na kráľovskom dvore, tento finančný výpadok sa môže vyšplhať až na sumu necelých 18 miliónov libier! To je takmer jedna tretina z celkového príjmu kráľovskej rodiny.

Plní obáv

V ťažkej situácii nie je len samotná kráľovná. Aj personál na kráľovskom dvore je plný obáv a neistoty, čo ich čaká v budúcnosti. Lord Peel sa preto zamestnancov snažil upokojiť v osobitnom vyhlásení. „Kríza je skúškou našej odolnosti a schopnosti adaptovať sa na nové podmienky. Zdá sa, že Veľká Británia má to najhoršie už za sebou, ale stále nie je jasné, kedy sa situácia vráti do normálu,“ znie vo vyhlásení kráľovského komorníka: „Predpokladáme, že uplynie mnoho týždňov, dokonca mesiacov, kým bude kráľovský dvor fungovať tak, ako pred pandémiou. Čakajú nás ťažké časy a máme právo na obavy,“ dodal Peel.

A ako chce kráľovná eliminovať následky spôsobené obmedzenými príjmami? Prečítajte si na nasledujúcej strane.

Kríza spôsobená pandémiou koronavírusu neobišla ani britskú panovníčku.
Zdroj: Internet