Ak sa dá veriť najnovším klebetám o britskej kráľovskej rodine, tak stará mama Harryho má dôvod trápiť sa. Keď princ nedávno priletel do Spojeného kráľovstva, aby slávnostne odhalil pomník svojej mamy princeznej Diany, povedal niečo, čo šokovalo mnohých dvoranov.

Dôvodom na návrat je druhé dieťa vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu.
Zdroj: Internet

Jediný dôvod

Podľa Eden Confidential má princ a jeho manželka plán, ktorému až ťažko uveriť. Chcú sa vraj spolu vrátiť do Veľkej Británie, po prvý raz od minuloročného odchodu za veľkú mláku. Dôvod je len jeden! A to dcérka Lilibet, ktorú bývalá americká herečka priviedla na svet začiatkom júna. Lilibet ´Lili´ Diana Mountbatten-Windsorová dostala prvé meno po svojej prababičke, Alžbete II., ktorú takto nazývali v detstve, a druhé meno po Harryho mame, tragicky zosnulej Lady Di, kráľovnej ľudských sŕdc. Prečo?

Prvé meno dostala Lilibet po kráľovnej, ktorú tak volali v detsstve.
Zdroj: Internet
Druhé meno má dievčatko po princeznej Diane, Harryho mame.
Zdroj: Internet

Ako s Archiem

Meghan Marklová i jej kráľovský manžel chcú, aby ich nedávno narodená Lilibet bola pokrstená vo Veľkej Británii. A nielen to! Chcú, aby sa krstiny konali v katedrále na zámku Windsor. Rovnako, ako to bolo v prípade ich staršieho dieťaťa, synčeka Archieho.

Lenže oba prípady sa líšia! Keď krstili Archieho, jeho rodičia, vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu boli ešte členmi rodiny Windorovcov, oficiálne si plniaci kráľovské povinnosti. Hoci už vtedy ich rozhodnutie, že verejnosti neposkytnú fotografie z krstu a nezverejnia ani mená synčekových krstných rodičov, sa Britom ani dvoranom nepozdávalo. Krst malej Lilibet na onom mieste je predpokladom, aby bolo uznané jej ôsme miesto v nástupníctve na britský trón. Vari predsa len jej rodičia rátajú s návratom do Británie a nejakými nárokmi voči kráľovskej rodine, keď im na tomto kroku tak záleží?

Harry a Meghan chcú pokrstiť dcérku v katedrále na hrade Windsor.
Zdroj: Internet

Viac fotografií si môžete pozrieť v GALÉRII.