Za normálnych okolností by behal po ihris­ku alebo bojoval s rodičmi o dovolenie sedieť nad tabletom. Syn princa Williama a Kate, ktorého celé meno znie George Alexander Louis, sa pripravuje na novú úlohu. Na to, aby bol v budúcnosti pre národ najlepším panovníkom, začína dbať prababička. Britská kráľovná sa s Georgeom pravidelne stretáva a učí ho, v čom je zmysel jeho života a ako sa k nemu stavať.

(Ne)normálny život

Ako nedávno informoval magazín Woman’s Day, Alžbeta II. si myslí, že trávila málo času so synom Charlesom i s vnukmi Williamom a Harrym, keď boli vo veku Georgea. V prípade pravnuka chce postupovať inak a chce mať aj istotu že osemročný chlapec, keď príde jeho čas, bude dobre pripravený na prevzatie žezla.

Nepodobá sa George na malého Charlesa? FOTO V GALÉRII>>

George sa len nedávno dozvedel, aká budúcnosť ho čaká. „Je to veľmi bystrý chlapec a už nejaký čas si je vedomý toho, že ho všetci berú inak než ostatné deti v škole. A to bez ohľadu na to, ako veľmi sa jeho rodičia snažia o to, aby mal v rámci možností normálny život ako milióny britských chlapcov v jeho veku. Našťastie, ako väčšina jeho rovesníkov je obklopený obrovskou láskou a podporou zo strany rodičov, starých rodičov a najmä prababičky,“ píše magazín.

Futbal za trón

Prominentná prastará mama, pred ktorou skláňajú hlavu najmocnejší sveta, je pre malého Georgea „Gan-Gan“. Takúto prezývku dostala od svojich malých príbuzných.

Ako vyzerajú schôdzky najstaršieho a jedného z najmladších Windsorovcov? Kráľovná je trpezlivá a chce, aby učenie bolo pre pravnuka zábavou. To nie je všetko. „Číta mu svoje staré denníčky, keď bola sama ešte princeznou. Púšťa mu filmy z obdobia, keď sa stala kráľovnou. Tak ho chce zvyknúť na myšlienku, že raz pôjde v stopách svojho otca, ktorý sa má stať panovníkom,“ dodáva Women’s Day. Lenže George je ešte dieťa, malé dieťa, a mnohé vecí z týchto lekcií sú preňho veľká nuda, všim­li si novinári. Má len osem rokov a rozhodne viac ho zaujíma futbal alebo hmyz, ktorý chytá v záhrade.

Dobieha minulosť

Mnoho ľudí sa pozastavuje nad tým, odkiaľ sa v 95-ročnej panovníčke berie také veľké odhodlanie, aby sa pravnúčik čosi podučil. Podľa všetkého sa zdá, že Alžbeta II. je zdrvená z toho, ako poddaní vnímajú niektorých jej najbližších členov kráľovského dvora. Syn a vnuk, princ Andrew a princ Harry, nerobia rodine najlepšie PR. Možno to vyplýva z toho, že keď boli deti, málo sa im venovala, a tak nemajú poriadne vštepené zásady kráľovského správania.

„Nie je ťažké pochopiť jej motiváciu. Dosť dlho bola svedkom, ako sa vyvíjajú okolnosti v živote Andrewa, Harryho a v mnohých ohľadoch aj v živote následníka Charlesa. Obáva sa, aby nedopadol zle aj George, a želá si, aby mal čo najlepší štart pri svojej dlhej ceste na trón. Doteraz ide všetko podľa jej predstáv, teda dobre,“ informuje zdroj redakcie Woman’s Day. Kráľovná je síce spokojná, otázne je, či aj jej pravnuk.

Nepodobá sa George na malého Charlesa? FOTO V GALÉRII>>

Nehovoriac o tom, že je otázne, či chlapec vôbec niekedy zasadne na trón, množia sa totiž špekulácie o konci britskej monarchie. „Kráľovstvo zanikne v priebehu dvoch generácií,“ tvrdí napríklad odborníčka Amanda Mattová. Ako dôvod uvádza nízku popularitu následníka trónu princa Charlesa, ale aj snahy viacerých krajín Commonwealthu zmeniť sa na republiku.