Monacké kniežatstvo plánuje svadbu, vlastne dve, a to čoskoro. Svadba bude v júni, hlási titulka francúzskeho magazínu Paris Match. Vydávať sa bude svojho času jedna z najžiadanejších mladých dám sveta, dnes 32-ročná Charlotte Casiraghiová, ktorá je síce bežná občianka, ale predsa len jedenásta v poradí na monacký trón. Je totiž dcéra monackej princeznej Caroline, a teda vnučka monackého kniežaťa Rainiera III. a americkej herečky Grace Kellyovej. Zdroje portálu People hovoria o tom, že svadobčanom rozdajú pozvánky v polovici mája. Občiansky obrad má byť v Monaku buď 21., alebo 29. júna. Koho si bude brať? To je takisto zaujímavé.

Veselica na ostrove?

Charlotte povie svoje áno 37-ročnému filmovému producentovi Dimitrimu Rassamovi. Spolu už majú 5-mesačného syna Balthazara. Z predchádzajúceho vzťahu s komikom Gadom Elmalehom má Charlotte ešte 5-ročného syna Raphaela, keďže doteraz nebola vydatá, deti nemajú nárok na trón. Budúci ženích má z predchádzajúceho vzťahu 7-ročnú dcéru.

Snúbenci Charlotte Casiraghiová a Dimitri Rassam: Vezmú sa už v júni.
Snúbenci Charlotte Casiraghiová a Dimitri Rassam: Vezmú sa už v júni.
Zdroj: Profimedia

Detaily svadby sa stále dolaďujú, zdroje blízke páru naznačujú, že zatiaľ čo občiansky obrad bude v Monaku, cirkevná oslava by sa mohla konať buď v malebnej francúzskej obci Saint-Rémy-de-Provence, alebo na stredomorskom ostrove Pantelleria pri Sicílii. Tam má totiž ženíchova matka - francúzska herečka a modelka, 61-ročná Carole Bouquetová - 13-akrovú vinicu. Našinec si ju bude pamätať ako Bondovo dievča z filmu Len pre tvoje oči (1981), ktorá ako krásny anjel pomsty zachránila agenta 007 v podaní Rogera Moora.

Svokry sú staré kamošky

Charlotte a Dimitri sa poznajú roky, ale až priatelia v Paríži ich dali dokopy. Svoje zásnuby potvrdili vlani diamantovým prsteňom na Charlottinom prstenníku počas spoločenskej udalosti roka v monackom kniežactve - Bále de la Rose, ktorý založila nevestina starká Grace. Svadba bola odvtedy podľa nemenovaného príbuzného vo vzduchu. „Medzitým mali Charlotte a Dimitri dieťa. Idea svadby sa začala teraz realizovať na najväčšie potešenie oboch matiek snúbencov, ktoré stoja plece pri pleci už tridsať rokov,“tvrdí zdroj. „Najmä na módnych prehliadkach Chanelu od návrhára Karla Lagerfelda, ktorý bol pre nich fetišom.“ Nečudo, že štýl má v krvi i nevesta. Charlotte je redaktorka módnych časopisov a podporovateľka udržateľnej módy. Vydala bezplatnú publikáciu o škodlivom vplyve módneho priemyslu na životné prostredie.

Kamarátky svokry: Princezná Caroline, vľavo, a herečka Carole Bouquetová sa poznajú 30 rokov. Ich deti sa teraz berú.
Kamarátky svokry: Princezná Caroline, vľavo, a herečka Carole Bouquetová sa poznajú 30 rokov. Ich deti sa teraz berú.
Zdroj: PINTEREST

Vráťme sa však k svokrám snúbencov. Nielen dlhoročné priateľstvo a nadšenie pre módu je to, čo ich spája, ale i krutý osud, ktorý sa s nimi zahral podobným spôsobom. „Caroline, princezná hannoverská, a Carole Bouquetová sa narodili v tom istom roku a poznali žiaru reflektorov predtým, než čelili strate otcov svojich detí. Láska ich detí je tentoraz to najlepšie, čo ich mohlo spojiť,“cituje Paris Match nemenovaného príbuzného rodiny.  Kniežací rod Grimaldiovcov je známy neviazanými mileneckými avantúrami a tragickými skonmi. Druhý manžel princeznej Caroline, taliansky obchodník Stefano Casiraghi, s ktorým má tri deti vrátane budúcej nevesty Charlotte, sa v roku 1990 zabil na pretekoch motorových člnov pred očami manželky.

Charlotte mala tri roky. Len o rok viac mal jej terajší snúbenec Dimitri, keď v roku 1985 našli bezvládne telo jeho otca, významného filmového producenta Jeana-Pierra Rassama. Predávkoval sa barbiturátom. Herečka Carole Bouquetová ho nazvala láskou svojho života. Svadbou detí starých kamarátok s nešťastným osudom v láske akoby sa kruh uzavrel.  Aby sme nekončili smutne, v Monaku sa budú veseliť z uzavretého manželstva dvakrát. Očakáva sa, že aj syn mladšej sestry Caroline, monackej princeznej Stéphanie, Louis Ducruet si tento rok vezme snúbenicu Marie Chevallierovú.

Louis Ducruet by si mohol túto svadobnú sezónu zobrať Marie Chevallierovú.
Louis Ducruet by si mohol túto svadobnú sezónu zobrať Marie Chevallierovú.
Zdroj: Profimedia