Bývalý španielsky kráľ Juan Carlos (83) je známy sukničkár. Už na vlastnej svadobnej ceste vraj zviedol čašníčku, „opaľoval“ vraj aj princeznú Dianu (†36) a kvôli dlhoročnej milenke podnikateľke Corinne Larsenovej (57) sa chcel rozviesť s kráľovnou Sofiou (83). Ako sa ukazuje, azda najbizarnejšiu dohru mal jeho pomer s bývalou vicemiss Španielska, neskôr televíznou hviezdičkou a herečkou Bárbarou Reyovou (71). Tá si podľa všetkého chvíle vášne s monarchom v 80. a 90. rokoch minulého storočia poctivo natáčala a neskôr ich poriadne speňažila. Dokonca aj tajná služba krajiny mala plné ruky práce, aby pikantné zábery, ale aj niektoré hlášky prostorekého kráľa neunikli na verejnosť.

Pikantné dôkazy

O romániku, vydieraní aj horúcich videopáskach sa šepkalo dlhé roky, ale zostávali v rovine domnienok. Kým bol na tróne, španielske médiá totiž mali nepísanú dohodu neútočiť na Juana Carlosa. Po tom, čo v roku 2014 abdikoval a potom sa pod ťarchou korupčných obvinení uchýlil do dobrovoľného exilu v Spojených arabských emirátoch, pribúdajú aj dôveryhodnejšie informácie o afé­re s bývalou misskou. Investigatívni novinári Javier Chicote a Juan Fernández-Miranda vo svojej najnovšej knihe zverejnili uniknuté dokumenty dlhoročného šéfa španielskej spravodajskej agentúry CESID Alonsa Manglana (1926 - 2013). V jednom z nich vplyvný muž píše aj o operácii tajných s cieľom umlčať Reyovú. Jeden z jeho nástupcov vo funkcii Alberto Saiz Cortés zasa pripustil, že kráska dostávala peniaze prostredníctvom „externých darcov“.

No hádam najzaujímavejšie sú zápisky bývalého vysokopstaveného policajta Josého Manuela Villareja, ktoré v týchto dňoch priniesli noviny El Periodico. Podľa nich v polovici deväťdesiatych rokov tri najväčšie španielske spoločnosti zaplatili panovníkovej bývalej milenke celkovo 5,4 milióna eur, aby o svojom romániku s kráľom mlčala. Energetická spoločnosť Repsol, banka Santander a telekomunikačný gigant Telefónica tak urobili prostredníctvom spomínanej tajnej služby CESID, ktorá medzičasom zmenila meno na CNI. Reyová zrejme mala v talóne kompromitujúce videá a fotografie - dala si v dome nainštalovať skryté kamery a natáčala sexuálne hry s kráľom. Zábery potom údajne použila na vydieranie. Platby podľa zverejnených zápiskov policajta dosvedčil bývalý riaditeľ Repsolu Ramón Blanco Balín. Bola to vraj služba dobrému priateľovi - vtedajšiemu premiérovi Josému Maríovi Aznarovi.

Španielska tlač síce pripomína, že Manuel Villareja nie je práve najdôveryhodnejší zdroj, lebo čelí obžalobám z korupcie, na druhej strane jeho informácie spolu s ďalšími svedectvami perfektne zapadajú do celej skladačky.

Láska a rozchody

Magazín El Confidental sa pokúsil na základe doterajších odhalení zrekonštruovať príbeh tajnej lásky a údajného vydierania. Reyová, vlastným menom María Garcíová, získala začiatkom 70. rokov titul španielskej vicemiss. Po odstúpení víťazky dokonca krajinu úspešne reprezentovala na Miss World. Súťaže krásy boli odrazovým mostíkom pre kariéru v šoubiznise. Presadila sa v televízii, hrala divadlo, natáčala erotické filmy. Stala sa z nej sexbomba a jednoducho nemohla uniknúť pozornosti takému záletníkovi ako Juan Carlos. Podľa časopisu El Confidental sa románik začal v druhej polovici sedemdesiatych rokov a v prvej fáze netrval dlho. Bárbara sa totiž v roku 1980 vydala za krotiteľa cirkusových levov Ángela Cristaa, porodila mu syna Ángela (40) a dcéru Sofiu (38). Manželstvo však vydržalo len osem rokov a kráska si znovu začala s monarchom.

V roku 1994 sa milenka Juanovi Carlosovi zunovala. Ako vo svojej knihe Kráľ v zrkadle tvrdí novinárka Ana Romerová, Reyová s rozchodom nebola zmierená. Ohrdnutá milenka a správy o existencii pikantných videí tvorili mimoriadne výbušnú kombináciu. Museli preto zasiahnuť tajné služby.

Agenti mali s panovníkovými milostnými aférami bohaté skúsenosti. Údajne kráľovi pichali aj injekcie so ženskými hormónmi a inhibítormi testosterónov, aby mu utlmili mimoriadne silnú sexuálnu túžbu. Zatiaľ nie je jasné, čo všetko Rayová za mlčanie dostala. Okrem miliónov od troch španielskych spoločností sa spomína účet v Luxemburgu na jej meno s mimoriadne zaujímavým základným vkladom, pravidelné platby, takisto účasť v lukratívnych televíznych reláciách a ďalších projektoch. Ale nie je vylúčené, že tajné služby používali aj trochu inú taktiku. Šoubiznisová hviezdička sa v roku 1997 sťažovala, že jej vykradli dom, pričom vraj zmizli dokumenty, negatívy a nahrávky, ktoré by mohli „ohroziť dôležitých ľudí“.

FOTO V GALÉRII

Mimochodom, Reyová milenecký pomer s kráľom Juanom Carlosom nikdy nepriznala, pochválila sa však vzťahom s „mimoriadne vysokopostaveným mužom v štáte“. Expriateľ televíznej hviezdičky novinár Jesús Mariñas potvrdil, že Bárbara bola skutočne kráľovou veľkou láskou, o peniazoch však nič ne­vedel.