Rok po svadbe roka princa Harryho a Meghan Marklovej sa stala Kaplnka svätého Juraja na zámku Windsor svedkom ďalšieho manželského sľubu. Áno si v sobotu povedali Lady Gabriella Windsorová, dcéra princa Michaela z Kentu, a finančník Thomas Kingston.

Prominentní hostia

O svadbe možno nebolo počuť tak hlasno ako pred rokom o svadbe vnuka kráľovnej Alžbety II., ale to neznamená, že nebola pompézna, s množstvom prominentných hostí. Tým najprominentnejším bola, samozrejme, britská panovníčka. Nechýbal princ Filip, princezná Anna, vojvodkyňa Pippa Middletonová s manželom či bývalá manželka princa Andrewa Sarah Fergusonová. Princ Harry, ktorý už na ďalší deň oslavoval prvé výročie sobáša, dorazil bez manželky, keďže Meghan sa venovala dvojtýždňovému synčekovi Archiemu. Nebol však sám, prišiel po boku herečky Sophie Winklemanovej, vyvolenej nevestinho brata Fredericka. Okrem Meghan sa svadba musela obísť aj bez vojvodkyne Kate a princa Williama, ktorý mal povinnosti na finále futbalového FA Cupu.

Veľkolepá

Ako inak, nevesta vyzerala vo svadobných šatách z dielne sicílskej návrhárky Luisy Beccariovej prenádherne. Na bielom živôtiku svietila čipka s ručne vyšívanými kvetmi. Pokrývala celé šaty a vytvárala aj priehľadné rukávy. Závoj bol dlhý šesť metrov. Zaujímavé je, že nevesta mala na hlave diamantový diadém v ruskom štýle v odhadovanej cene milión libier. Ten mala vo vlasoch aj jej babička, grécka princezná Marina, keď sa v roku 1934 vydávala za princa Georgea. Tipnite si, kto jej vtedy robil družičku. Osemročná princezná Alžbeta z Yorku, budúca kráľovná.

Nádherná: Nevesta ohúrila aj šatami z dielne talianskej návrhárky Luisy Beccariovej a šesťmetrovým závojom.
Nádherná: Nevesta ohúrila aj šatami z dielne talianskej návrhárky Luisy Beccariovej a šesťmetrovým závojom.
Zdroj: Profimedia.sk

Úspešní

Ale poďme späť k šťastnej neveste. Lady Gabriella Windsorová (37) je „až“ na 52. mieste v nástupníckej línii na britský trón, ale príbuzenské vzťahy ju prepájajú aj ku gréckej, španielskej, dánskej a nórskej kráľovskej rodine. Ju však nástupníctvo evidentne netrápi. Je úspešná novinárka, robila rozhovory s celebritami napríklad pre magazín Hello. Zároveň je riaditeľkou PR spoločnosti Branding Latin America. Dnes už manžel Thomas King­ ston pracuje v oblasti investícií, šéfuje firme Devonport Capital. Pár nemá veľmi rád svetlá reflektorov, ale na niektorých prominentných svadbách sa objavil - napríklad na sobáši Pippy Middletonovej a Jamesa Matthewsa. Mimochodom, Pippa sa kedysi s mladoženáčom Thomasom stretávala. Ten si však nakoniec vzal Lady Gabriellu. Pred svadbou chodili spolu tri roky, o ruku ju požiadal vlani počas dovolenky na ostrove Sark v Lamanšskom prielive.

Obľúbený Windsor

Zámok Windsor v rovnomennom mestečku západne od Londýna je obľúbeným miestom nielen britskej kráľovnej, ale aj celej kráľovskej rodiny. Nie náhodou prijala panovnícka dynastia pred 102 rokmi rodové meno práve Windsor. Zámok je vlastne miesto „žúrov“. Nielenže sa vo windsorskej kaplnke minulý rok konala svadba roka Harryho a Meghan, v októbri tam áno povedala svojmu vyvolenému aj princezná Eugénia. Táto svadba bola tiež výnimočná, išlo totiž o vôbec prvú svadbu princeznej po 45 rokoch. Zatiaľ čo princov sa tu oženilo viac, pred Eugeniou sa vo Windsore vydávala len princezná Anna, dcéra britskej panovníčky, a to ešte v roku 1973.

Rodinné prepojenia

Svadobný otec, vojvoda Michael z Kentu, je bratranec kráľovnej Alžbety II. Jeho manželka Michaela sa narodila v roku 1945 v Karlových Varoch ako barónka Maria-Christina von Reibnitzová, sudetská Nemka. Nevestin dedo z maminej strany, barón Günther Hubertus von Reibnitz, bol nemeckým dôstojníkom a príslušníkom jednotiek SS. To princeznej z Kentu Briti niekedy aj vyčítajú. Babka Maria Anna bola zasa dcérou rakúsko-uhorského veľvyslanca v Petrohrade začiatkom I. svetovej vojny a podozrievali ju zo špionáže pre Spojené kráľovstvo. Sledovalo ju gestapo. Na konci vojny Gabriellini starí rodičia urobili všetko pre to, aby sa dostali z Nemecka.