Hviezdou korunovácie sa stal princ Louis (5). Nemohol si totiž pomôcť. Historická udalosť, či nie. Dvojhodinová korunovácia bola naňho priveľa!

Držala ho za ruku

Na korunovácii svojho dedka, kráľa Karola III. a jeho manželky Kamily, sa zúčastnili aj tri deti následníka trónu, princa Williama a jeho manželky Kate. Najstarší princ George (9) mal špeciálnu úlohu. Ako jedno z pážat v červenej uniforme držal svojmu dedkovi-kráľovi dlhé korunovačné rúcho. Na ceremóniu tak prišli jeho súrodenci bez neho, len s rodičmi. Keď vchádzali do Westminsterského opátstva, princezná Charlotte (8) chytila svojho mladšieho brata, princa Louisa za ruku, čím si získala srdcia hádam všetkých divákov.

Charlotte mala na sebe slonovinové šaty od Alexandra McQueena a 3D čelenku z kolaborácie s Jess Collett zo strieborných prútov, krištáľov a strieborných nití. Louisovi pre túto príležitosť ušili odev v krajčírstve Dege a Skinner na Savile Row pozostávajúci z modrej tuniky a nohavíc.

Malý Louis dlho pokojne sedieť nevydržal. Tak ako vlani vyvádzal na balkóne Buckinghamského paláca počas osláv platinového jubilea jeho prababičky, zosnulej kráľovnej Alžbety II., aj teraz predviedol niekoľko veselých grimás.

Malý princ zíval, vrtel sa a miestami ho viac ako korunovácia zaujímalo niečo na strope, ukazoval to aj sestre. Keď sa s rodičmi po korunovácii presúval do Buckinghamského paláca, bolo vidieť, ako z koča kričí na podporu svojho starého otca. „Jéj, povedz kráľ! Jej, kráľ,“ takto povzbudzoval starého otca podľa expertky na čítanie z pier Jacqui Press, píše Daily Mail. Grimasy predvádzal Louis opäť aj na balkóne Buckinghamského paláca, dokonca mal vlastný štýl pozdravu davu, keď mával oboma rúčkami.

Čo stváral princ Louis na korunovácii si pozrite v GALÉRII