Byť členom kráľovskej rodiny prináša aj negatíva. Okrem luxusu a neobmedzených „vstupeniek“ kdekoľvek, sa britská kráľovská rodina dennodenne vystavuje enormnému tlaku zo strany verejnosti. Možno práve po tomto priznaní si mnoho ľudí uvedomí, že žiť kráľovský život, nie je prechádzka ružovou záhradou.

Iná cesta životom

O vzťahu medzi súrodencami, princom Harrym a Williamom sa špekulovalo už dlho. V otvorenom rozhovore Harry priznal, že ich rodina je pod veľkým tlakom, a že on a jeho brat smerujú v životoch niekde úplne inde. „Sme bratia a vždy budeme bratia, len momentálne sme na odlišných cestách života. Vždy tu budem pre neho. Nevidíme sa toľko, ako sme sa zvykli vídať, no stále ho veľmi ľúbim,“ vyjaril sa princ Harry ku vzťahu k bratovi.

Diskusiu viedol s jeho dlhoročným priateľom, moderátorom ITV Tomom Bradlym. „Nebudem hrať hru, ktorá zabila moju mamu,“ prehlásil v ňom princ na margo mediálneho nátlaku, ktorému čelil spolu so svojou manželkou. Princ Harry si jeden čas údajne myslel, že to nezvládne, no uvedomil si, že to je jeho práca. „Musíme sa zamerať na to, aby sme boli ľuďmi, ktorými naozaj sme a postavili sa za to, čomu veríme. Moja mama ma naučila ctiť si určité hodnoty. Vždy budem chrániť svoju rodinu,“ dodal vojvoda.

Meghan Markle
Meghan Markle
Zdroj: Getty Images

Napätie medzi bratmi sa údajne začalo počas príprav na minuloročnú kráľovskú svadbu, kedy Harry obviňoval Williama, že nepodporil Meghan. Rozdelili aj svoje charitatívne účely, pričom Harry s Meghan dokonca prehlásili, že sa budúci rok chystajú založiť svoju vlastnú nadáciu, píše portál DailyMail.

Britský bulvár ti zničí život

Meghan sa priznala, že zápasí s tlakmi kráľovského života a s médiami. „Je to ťažké. Neviem, či by to niekto pochopil. No, keď som prvýkrát zoznámila Harryho so svojimi priateľmi, boli nadšení. Povedali, že je milý, no upozornili ma aj na to, že britský bulvár mi zničí život,“ povedala Meghan v rozhovore. „Myslím, že to čo sa robí na internete, je neskutočne zlé,“ pokračovala.

Aj napriek nátlaku, ktorý musí znášať a dennodenné preberanie svojej osoby v médiách, vojvodkyňa priznala, že je šťastná za dieťa a manžela, ktorí pre ňu znamenajú všetko. Jediné čo si praje, aby ich jedného dňa uvidel svet ako zamilovaný pár, a že sa nebude zobúdzať s pocitom, že ju médiá vykreslili ako niekoho iného.