Kim Čong-un (37) je s pribúdajúcim vekom čoraz viac nevyspytateľný a krutý! Vydáva ďalšie a ďalšie rozkazy na zastrelenie ľudí, ktorí sa „previnia“ tým najnevinnejším priestupkom. Vlastne - v normálnej demokratickej spoločnosti sa mnohé presľapy za priestupok ani nepovažujú.  Imunitu nemajú ani príbuzní - pred siedmimi rokmi dal diktátor napríklad popraviť svojho strýka a vyvraždiť celú jeho rodinu.

Kimov strýko Čang Song-tchek býval druhým najsilnejším mužom v Severnej Kórei. Vodcovi sa znepáčil a bol popravený za údajnú velezradu pred siedmimi rokmi. Zlikvidovaná bola celá Čangova rodina, dokonca aj vnúčatá.
Zdroj: Internet

Zakázaná hudba

Nedávno sa na verejnosť dostala správa, že severokórejský diktátor nechal rozstrieľať dirigenta, ktorému sa nepáčilo isté predstavenie. Mal však smolu, pretože oné predstavenie sa veľmi páčilo Kimovi Čong-unovi. Dirigent si dovolil kritické úvahy na tému tieňového divadielka. Keď sa o kritike dozvedel vodca, dirigenta obvinil a nechal popraviť.

Najnovšie trest smrti hrozí aj tým, ktorí majú akýkoľvek kontakt s dielami z „prehnitého Západu“. Ako informuje Daily K, napríklad za distribúciu filmov a piesní hrozí doživotie za mrežami, alebo dokonca smrť. Špeciálne krutý je diktátor v prípadoch, ak diela pochádzajú z nepriateľskej Južnej Kórey.

Kim Čong-un je neuveriteľne krutý, Severokórejčania sa za hocijakú maličkosť môžu stať nepriateľmi režimu.
Zdroj: Internet

Smrť za distribúciu

Kim Čong-un nedávno obvinil z takéhoto „hrozného trestného činu“ istého muža, ktorého totožnosť nie je známa. Na verejnosť sa dostala len mužova prezývka - Lee. Na vodcov rozkaz rozstrieľala previnilca popravčia čata a rodina odsúdeného - manželka, syn a dcéra - sa na to všetko musela dívať. Leeova žena z toho hrozného pohľadu zamdlela, uniformovaní príslušníci ju v bezvedomí hodili do nákladiaku a odviezli nevedno kam.

Režim teraz hľadá tých, ktorí zakázaný tovar kupovali. Pretože pozerať sa na západné filmy či počúvať západnú hudbu je tiež ťažký zločin proti komunistickému režimu. Podľa doterajších informácií má Kim Čong-un na muške už 20 prvých previnilcov.

Ako prebieha zatýkanie i popravy, možno vidieť v nasledujúcej animácii

Viac fotografií si môžete pozrieť v GALÉRII.