Pre fajnšmekrov

Transfagarasan v Rumunsku patrí medzi najkrajšie horské priechody na kontinente. Malebnú scenériu dotvára diaľnica, ktorá je údajne bonbónikom pre motoristov.

Transfagarasan v Rumunsku patrí medzi najkrajšie horské priechody na kontinente.
Zdroj: profimedia.sk

Tradičná svadba

Ulice a obce oblasti Tara Oasului na severozápade Rumunska počas roka zívajú prázdnotou, keďže väčšia časť obyvateľov pracuje v západnej Európe. Koncom augusta sa však vracajú domov a vtedy zrazu všetko ožije. V dedine Tarsolt sa v jediný deň konalo niekoľko svadieb. Gheorghe Stefut (24) si bral Gianinu Ciorbovú a dvojica si zjavne potrpí na tradície.

Tradičná rumunská svadba.
Zdroj: profimedia.sk

Návrat ku koreňom

Výrobca herných konzol Atari prináša na trh staronový model, oprášil totiž prvé zariadenie firmy z roku 1980. Americká spoločnosť dúfa, že využije nostalgiu po svojej legendárnej konzole Atari 2600. Fanúšikovia si budú môcť užiť nové, ale aj pôvodné hry.

Staronový model hernej konzoly.
Zdroj: profimedia.sk

Z kuracej perspektívy

Francúzska spoločnosť Zapata chce priniesť revolúciu do leteckej dopravy – vyvíja lietajúce stroje v tvare vajca. Takzvaný Airscooter by mal dosahovať rýchlosť sto kilometrov za hodinu a na jeho riadenie vraj nebude potrebná pilotská licencia. Jedinou nevýhodou je to, že bude jednomiestny.

jednomiestne lietadlo v tvare vajca
Zdroj: profimedia.sk

Dvojaký život

Japonský muž známy pod prezývkou Toco investoval v prepočte viac ako 12-tisíc eur do realistického kostýmu psa. Splnil si tak sen a môže sa po Tokiu premávať ako obrovská borderská kólia. Tomu sa hovorí zmysluplný život.

Japonský muž si splnil sen a transformoval sa na psa.
Zdroj: profimedia.sk

Náročné majstrovstvá

Mesto Llanwrtyd Wells vo Walese aj tento rok zorganizovalo majstrovstvá sveta v šnorchlovaní v rašelinisku. Súťažiaci sa snažia dosiahnuť čo najlepší čas, pričom sa musia popasovať s viacerými nástrahami. V mokradi Waen Rhydd na okraji mesta je voda totiž mimoriadne chladná, navyše v nej žijú hravé živočíchy. Účastníkom podujatia to však zjavne vyhovuje.

Zdroj: profimedia.sk