Radosť zo života

Pred štyrmi rokmi sa orangutan Kopral pokúsil utiecť z klietky na indonézskom ostrove Borneo. Vyšplhal sa na stĺp elektrického vedenia, kde sa chytil drôtu a zasiahol ho silný prúd. Majiteľ, ktorý ho držal nelegálne, si myslel, že je mŕtvy, tak ho nechal ležať na zemi. Zviera však žilo a objavili ho zamestnanci miestneho rehabilitačného centra Samboja Lestari. Veterinári ho zachránili, ale museli mu amputovať predné končatiny. To však 30-ročnej opici nijako nebráni, aby sa tešila zo života.

Zdroj: profimedia.sk

Iná módna prehliadka

V indonézskom meste Banda Aceh zorganizovali mačací týždeň módy. Ale treba povedať, že aj majiteľky vyfintených štvornohých miláčikov si dali na svojom vzhľade záležať.

Zdroj: profimedia.sk

Nový zázrak

Spojené arabské emiráty sa pustili do výstavby ďalšieho superluxusného letoviska. Stredisko pri ostrove Sheybarah počíta s bývaním v plávajúcich guliach, ktoré vďaka zrkadlovým plochám budú poskytovať jedinečný výhľad. Unikátne, 120-tonové konštrukcie prefabrikujú vo vnútrozemí a loďami ich prepravujú na miesto inštalácie.

Zdroj: profimedia.sk

Pocta legendám

Hlavná ulica anglického mesta Dartford má novú dominantu – sochy slávnych rodákov Micka Jaggera a Keitha Richardsa. Dielo s názvom Glimmer Twins, čo bol spoločný pseudonym dvoch rockerov, odhalili členovia Richardsovej rodiny.

Zdroj: profimedia.sk

Záchrana na poslednú chvíľu

Zamestnanec reťazca reštaurácií Red Lobster v meste Hot Springs v Arkansase objavil v zásielke mimoriadne vzácneho živého oranžového homára a zachránil ho. Väčšina týchto morských živočíchov má modročierny odtieň, práve preto sú oranžové také zriedkavé – ich farbu si totiž dravce ľahšie všimnú. V dôsledku toho má tento odtieň len jeden z 30 miliónov homárov.

Zdroj: profimedia.sk

Letné radovánky

Východočínsky Nan-ťing zasiahla vlna horúceho počasia, teploty sa šplhali až k 37 stupňom. Našťastie obyvatelia osemmiliónového hlavného mesta provincie Ťiang-su sa môžu schladiť v miestnom vodnom parku.
Teda – našťastie ako našťastie. Je totiž dosť otázne, či je zmysluplnejšie tlačiť sa v bazéne ako sardinka alebo variť sa vo vlastnom pote.

Zdroj: profimedia.sk