Rizikom sociálnych sietí je anonymita, za ktorou sa človek môže skryť. Vo svete internetu človek môže byť tým, kým v skutočnosti nie je. Svoju osobu môže úplne pretvoriť.

Mnohopočetné bodnutia

Margareta Parsonsová svojho priateľa spoznala na zoznamke „Planty of Fish“. Na začiatku si rozumeli, no po čase sa podľa ich známeho začali často hádať. Nebol to príkladný pár, obaja mali problém s alkoholom, ktorý bol zdrojom ich agresivity. Skôr ako usporiadaná, to bola domácnosť talianska. Všetko to vyvrcholilo na Vianoce. Pár išiel navštíviť Margaretinho syna. Čo-to na návšteve popili. Keď sa vrátili kolo deviatej večer domov, vypukla hádka. Následne sa začali obháňať s nožmi v rukách. 

Pre Margaretinho 61-ročného partnera to skončilo fatálne. Podľa všetkého ho bodla hneď niekoľkokrát. Rany mal na hlave a rukách. Policajtom na svoju obranu povedala: „On bol tiež ťažkým alkoholikom a poškriabal ma nožom po tvári a vytrhol mi vlasy. To bolelo,“ cituje ju Daily Mail.

Trpela závislosťou na alkohole.
Trpela závislosťou na alkohole.
Zdroj: SWNS

Nebol prvý

Polícia v rámci vyšetrovania však prišla na to, že Margot toho má na svedomí viac. V roku 2014 bola odsúdená na 16 mesiacov väzenia po tom, ako našli jej manžela dobodaného. Jej svedectvo v tomto prípade znelo, že jej muž spadol na nôž, keď krájal zemiaky. V roku 2016 bola odsúdená na jeden a pol roka väzby kvôli ďalšej obeti.

„Bola pod vplyvom alkoholu. Keď je vo väzení, kde nie je žiaden alkohol, je veľmi zdvorilá, úctivá a chcela by sa veľmi vrátiť domov, aby mohla vidieť vnúčatá. Neurobila to preto, lebo chcela. Bola pod vplyvom alkoholu,“ argumentoval obhajca obžalovanej na súde.