Feministky ho dokonca obviňujú - a nie celkom neoprávnene - z mačizmu a mužského šovinizmu. Predsa len sa našli ženy, ku ktorým zahorel hlbšou láskou. Celkovo dve - pre jednu opustil službu, s druhou sa oženil.

Tracy di Vicenzo

V bondovke V tajných službách jej veličenstva z roku 1967 sa agent 007 vyspal aj s brunetkami Nancy a Ruby, ale očarila ho až krásavica s modrou krvou Tracy, ktorú stvárnila herečka Diana Riggová. Natoľko, že ju požiadal o ruku a ona súhlasila. Bohužiaľ, koniec je smutný - Bondov odveký nepriateľ Ernesto Blofeld nevestu zastrelí.

Scéna so smrťou sa pritom mala objaviť až na začiatku ďalšej bondovky, ale do pôvodných plánov zasiahli nezhody medzi producentmi a hlavným protagonistom. Bonda si totiž premiérovo zahral George Lasenby. Austrálsky model mal pôvodne vystupovať aj v ďalších častiach, ale nakoniec sa tak nestalo a k role agenta sa vrátil Sean Connery. Nešťastná Tracy teda musela umrieť hneď po svadbe.

Vesper Lyndová

Eva Greenová sa v rôznych anketách pravidelne zaraďuje medzi najkrajšie Bond girl, vo filme Casino Royal sa agent 007 hádam aj preto nevyspal so žiadnou inou. A nielen to.

Natoľko ho opantala, že sa kvôli nej vzdal aktívnej služby a užíval si romantické chvíle s milovanou ženou. Z Vesper Lyndovej sa však vykľula poriadna potvora, ktorá spolupracovala s Bondovými nepriateľmi. Rozpoltená medzi láskou a strachom z pomsty šéfov odmietla záchranu, keď sa topila v Benátkach.

Mimochodom, vo filmoch s Danielom Craigom sa v súlade s dobou tvorcovia predsa len snažili o hlbšie vzťahy medzi Bondom a jeho milenkami. Výsledkom tohto snaženia je päťročná dcéra.