Olivia zorganizovala aukciu v Beverly Hills, Kalifornii. Do dražby venovala speváčka a herečka stovky predmetov a časť výťažku z dražby pokutuje na dobrú vec. Chce podporiť jej stredisko pre liečbu rakoviny v Austrálii. Sama tejto zákernej chorobe čelí.

Okrem iných vecí, v dražbe bola aj kožená súprava, v ktorej Olivia, v Pomáde ako Sandy odohrala kľúčovú scénku. Spolu s Johnym Travoltom si zaspievali duet „You are the one that I want“. Herečka prezradila, že nohavice boli tak tesné, že ju do nich museli doslova zašiť. Na aukcii sa predali s pokazeným zipsom. Dohromady aj spolu s podpísanou fotografiou sa vydražila za neuveriteľných 360 000 eur.

Na aukcii sa predalo tiež množstvo plagátov a modelov, ktoré herečka počas svojej kariéry nosila. Dokopy sa vyzbieralo 2,4 milióna dolárov. Podľa aukčnej siene Julien´s Auctions získali dvojnásobok odhadovanej sumy. „Nie som vôbec smutná, že som tie veci dala preč. Sú to len veci. Mám ich na fotografiách a v spomienkach,“ cituje Newtonovú portál 7news.com.au.

Boj s rakovinou

Olivii v roku 1992 po prvýkrát diagnostikovali rakovinu prsníka. Aj keď chorobu zdolala, od vtedy sa jej vrátila opäť, a to rovno dvakrát. Minulý rok jej lekári oznámili, že má nádor v dolnej časti chrbtice.