V 90. rokoch nemali len dve hudobné skupiny konkurenciu – dievčenská kapela Spice Girls a chlapčenská Backstreet Boys. Mali toho veľa spoločného, každá mala päť členov rovnakého pohlavia a pritom každý člen skupiny sa profiloval inak. Obe kapely patria k špičke rebríčka najpredávanejších hudobných umelcov sveta. Vo svojich kategóriách boli bez priamej konkurencie. Spice Girls vznikli v roku 1994 v Londýne, Backstreet Boys o rok skôr v Amerike. Obe sa stali fenoménom a vzhliadal k nim nejeden tínedžer. Obe mali pauzy a na celé roky sa rozpadli.

Vlani koncom roka sa na scénu úspešne vrátili Backstreet Boys. Bol by v tom čert, keby tak neurobili aj Spice Girls, tie sa dušujú, že v júni idú isto-iste na turné, lenže na rozdiel od Backstreet Boys nie v úplnej päťčlennej zostave. Victoriu na comeback nepresvedčili.

Oteckovia

Backstreet Boys na vrchole svojej kariéry roztápali svojim fanúšičkám srdcia. Na city im hrali hlavne svojimi legendárnymi slaďákmi. Tie fungujú aj po rokoch, nielen na fanúšikov, ktorí si prišli zaspomínať na koncert kapely na časy, keď im v izbe visel plagát Backstreet Boys, ale aj na tých nových.

Na koncerte v Las Vegas počas toho ako chlapci spievali Shape of My Heart, vytiahol jeden z členov Backstreet Boys, konkrétne AJ McLean na pódium dve malé slečny, ktorým venoval ružičky. Išlo o rozkošné sestry, 6-ročnú Avu a 2-ročnú Lyric a ide o dcéry AJ-a. Divákov to dojalo, na sociálnych sieťach sa objavovali popisky, aké je to roztomilé vystúpenie. Už predtým vytiahol na pódium svojho syna napríklad Nick Carter.

AJ a jeho dievčatá

Nové publikum

Sestričky boli prekvapené, že v minulosti dievčenské idoly spievali priamo im. Nuž, cieľové publikum sa zmenilo. Nečudo, chlapci z Backstreet Boys už nie sú mladí junáci, ktorí spievajú romantické vyznania dievčatám, ale oteckovia, ktorí spievajú svojim dcéram. Stále zo štýlom.

„Sú moje všetko. Ony a moja manželka. Takže nikdy, ani za milión rokov, nechcem, aby ma niekedy videli opitého, omámeného, mŕtveho alebo vo väzení. Chcem obe moje dievčatá doviesť uličkou k oltáru...keď budú mať 35! Chlapcov mienim držať od nich tak dlho, ako sa len bude dať,“ cituje AJ-a etonline.com.