Lucia Ďuriš Nicholsonová vraví, že veta Richarda Sulíka z januára o tom, že sankcie voči Rusku sú neúčinné, ju neprekvapila. Vraví, že on bol vždy rusofil a ona rusofóbka. Tento pojem však vysvetľuje. "Nie vo vzťahu k Rusom, ako k ľuďom, ktorých osudy ma tiež mrzia, aj teraz keď pocítia sankcie, ale vždy som mala problém s Putinom, s ruskou agresivitou, ktorá dnes vyeskalovala," vraví.

"Dovolím si tvrdiť, že som bola jednou z najhejtovanejších slovenských političiek. V tom virtuálnom svete určite. Musela som sa niekoľkokrát brániť voči dezinformáciám a v drvivej väčšine ich rozširovali ľudia, ktorí síce neviem, či boli priamo súčasťou ruskej trollej farmy, ale veľmi výrazne zdieľali azbukou zdieľané veci prichádzajúce z Ruska a to hovoríme o období hlboko v minulosti, pred desaťročím. Bola som v ich hľadáčiku asi aj preto, že som sa nikdy netajila, že som rusofób," priznáva sa v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ.

Povedala tiež, že sa sa nielen so súčasným manželom, s ktorým má syna Jakuba, ale aj s exmanželom Tomom Nicholsonom, rozprávala o strachu z vojny u susedov. S bývalým novinárom denníka SME má dve deti. "Trápi ho to, čo sa tu deje a áno, bavili sme sa, asi ako každá iná rodina, čo by bolo keby a ako by to bolo s Vancouver Island, či by sme tam možno mohli prísť. Ja by som nebola schopná odísť. Utiecť," uzavrela.

CELÝ rozhovor s europoslankyňou LUCIOU ĎURIŠ NICHOLSONOVOU si prečítajte v PLUS 7 DNÍ a v najbližších dňoch aj na webe.