Dom z 20. rokov minulého storočia na Waverly Drive v Los Angeles bol pred 50 rokmi nemou kulisou ohavného krviprelievania. Podľa Business Insider ho teraz kúpil americký vyšetrovateľ paranormálnych javov známy zo šou Po stopách duchov Zak Bagans (42). Dom sa predával za 1,98 milióna dolárov.

Exkluzívna lokalita

Predal sa prakticky na 50. výročie od vraždy, ktorá sa tu udiala. 10. augusta 1969 v ňom fanatici Charlesa Mansona na jeho príkaz 53 bodnými ranami zavraždili majiteľa samoobsluhy Lena la Bianku s manželkou Rosemary. Na stenách napísali krvou Smrť prasatám, Povstať a Helter Skelter (Hlava-Nehlava). Dva dni predtým pritom vnikla Mansonova „Rodina“, ako sa sekta nazývala, do domu manželov režiséra Romana Polanského a herečky a modelky Sharon Tate. Režisér nebol doma. Sharon v 8. mesiaci tehotenstva dobodali. Rovnako tak jej priateľku, dedičku kávového magnáta Abigail Folger, ktorá bola v tom čase v dome. V roku 1969 dal členmi svojej Rodiny Manson zavraždiť dokopy 7 ľudí.

Sharon sa tešila na svojho synčeka. Oboch však brutálne zavraždili.
Sharon sa tešila na svojho synčeka. Oboch však brutálne zavraždili.
Zdroj: youtube
Charles Manson
Charles Manson
Zdroj: Profimedia

Dom, kde zavraždili la Biankovcov má podľa realitného agenta kancelárie Redfin Roberta Giambalva nesporné výhody. Ako povedal pre Business Insider, nachádza sa v jednej z najexkluzívnejších štvrtí Los Angeles v Los Feliz, má úžasné dizajnové detaily a veľkolepé panoramatické výhľady, a práve tie uchvátili aj kupca Bagansa. „Keď som vstúpil na pozemok, bol som unesený panoramatickým výhľadom pred domom aj zo zadného dvora...je dych vyrážajúci,“ povedal Bagans pre People.

Anketa
Kúpili by ste si dom, v ktorom sa vraždilo?
  • 67%
  • 33%

Je to plus

Podľa kalifornských zákonov musia realitky zverejňovať informácie o úmrtiach v predávaných domoch, ktoré sa v nich vyskytli tri roky dozadu. No, keďže vraždy Mansonovej sekty sú notoricky známe, ich brutálnosť otriasla verejnosťou, realitný agent Giambalvo svojim klientom povedal, čo sa v dome udialo aj, keď to bolo už pred 50 rokmi.

Pre Bagansa nebola história domácnosti problémom, ba práve naopak, videl to ako plus. „Áno, dom má veľmi temnú a strašidelnú históriu, ale tiež ma zaujala energia, ktorú som cítil, keď som tam bol...bolo to tajomné a hmatateľné,“povedal pre People. Konečná kúpna cena nebola  zverejnená, no podľa portálu TMZ sa blížila k tej požadovanej.

Dom má 149 metrov štvorcových, dve spálne a dve kúpeľne.

Ako vyzerá dom, kde Mansonovi stúpenci pred 50 rokmi beštiálne dobodali manželov la Biankovcov si pozrite v GALÉRII >>