O úmrtí tridsaťjedenročného bývalého šampióna na U-rampe informovala americká reprezentácia akrobatických lyžiarov na sociálnych sieťach i viaceré agentúry.

Smaine bol s priateľmi na výlete blízko lyžiarskeho strediska Cugaike v prefektúre Nagano. V regióne v predchádzajúcich dňoch silne snežilo a miestne úrady vydali varovanie pred lavínovým nebezpečenstvom. Spolu so Smainom pod masou snehu zahynul ešte jeden človek, ďalšieho sa podarilo zachrániť.

O úmrtí športovca informovala aj jeho manželka, ktorá sa len dva mesiace od svadby stala vdovou. "Drahý manžel a celý môj svet, oficiálne zosobášený 18. novembra 2022, o čom veľa ľudí nevedelo. Som tak neskutočne vďačná, že som si ťa mohla vziať a mať ťa vo svojom živote. Lyžovanie si miloval viac než ktokoľvek, koho som kedy stretla. V roku 2010 som ťa spoznala pri stopovaní na Novom Zélande a kto by si bol pomyslel, že o 13 rokov neskôr sa z nás stanú manželia. Boli to tie najlepšie roky môjho života. Viem, že si tam v Japonsku zažil najlepšie zjazdy v živote a nikdy som ti nemohla vyčítať, že si robil to, čo si miloval. Želám si však, aby som ti mohla povedať to jediné tajomstvo, ktoré som vždy mala, že ťa milujem. V skutočnosti to nikdy nebolo tajomstvo, pretože som ti to hovorila aspoň desaťkrát denne. Nemôžem sa dočkať, kedy ťa opäť uvidím," napísala na Instagrame manželka Jenna Dramise.

Viac foto v GALÉRII

S aktívnou kariérou na najvyššej úrovni sa Smaine rozlúčil v januári 2018 v kalifornskom Mammoth Mountain pri svojom jedinom víťazstve v pretekoch Svetového pohára.