Dali sa dokopy ako 18-roční, keď sa mladý Vrána v zámorí pokúšal prebojovať do NHL. To sa mu neskôr podarilo, hoci len na jednu sezónu – v rokoch 2008 a 2009 obliekal dres New Jersey Devils. Vrána však utrpel zlomeninu nohy a po šiestich rokoch v zámorí zamieril späť do Česka.

Pre usmievavú Lindsey to bola výzva. "Ja som sa opäť ráno tešil na tréningy, ale pre manželku to bolo ťažšie, nehovorila česky, bola sama. Fakt si toho kvôli mojej kariére prežila dosť,“ vyjadril sa Vrána v rozhovore pre Mladá fronta Dnes. Jeho vyjadrenie bolo presné, Lindsey sa s ním totiž sťahovala za hokejovým pôsobiskom aj do Ruska či Švédska.

V roku 2015 sa dvojici narodil syn Leo, český hokejový reprezentant od ďalšej sezóny zakotvil na rodnej hrude. Po pôsobení v Sparte Praha prešiel do tímu HC Oceláři Třinec, kde nosil aj kapitánsku pásku. V roku 2019, keď oceliari získali extraligový titul, bola pri oslavách na ľade aj Vránova kanadská manželka.

O dva roky neskôr triumfovali hokejisti z Třinca opäť, avšak usmievavá Lindsey už chýbala. V marci 2021 sa totiž stala tragédia a jej život nešťastne vyhasol. Ako písal Blesk.cz, snažila sa zachrániť ich psa, ktorý jej pri venčení zabehol na roztápajúci sa ľad nádrže Slezská Harta. Ľad sa však pod ňou preboril a ona sa utopila v mrazivej vode.

Hasiči presekávali ľad a spolu s policajtmi prehľadávali nádrž, telo hokejistovej ženy našli až po vyše hodine. Vrána päť mesiacov po strate manželky poskytol rozhovor pre DVTV, v ktorom povedal, že mu veľkou oporou boli priatelia, rodina aj hokejový tím. "Nezostal som sám, mám na starosť ešte jedného človeka. Preňho musím fungovať, tak nemám moc na výber, nemôžem sa zosypať,“ povedal o synovi Leovi a živote po smrti Lindsey.

Priznal myšlienky na koniec kariéry. "Po tom, čo sa stala tá nehoda, som dlho premýšľal, či sa vrátiť alebo nevrátiť,“ vyjadril sa hráč, ktorý myslel aj na to, čo by chcela práve jeho žena. "Asi by si nepriala, aby som skončil, aby sa všetko zastavilo.“ Hokej napokon pomohol prísť na iné myšlienky a s Třincom to znova dotiahol k titulu.

Ako teraz píše iSport.Blesk.cz, prešiel rok a Petr Vrána našiel lásku opäť. V náručí známej športovkyne! Tou je česká oštepárka Nikola Ogrodníková (31), ktorá v roku 2018 vybojovala pre svoju krajinu striebro na majstrovstvách Európy a pred rokom reprezentovala Česko na olympiáde v Tokiu. Ich vzťah prezradila fotkou na sociálnej sieti, je na nej s hokejistom a jeho synom.

FOTO k téme v GALÉRII.

"Uctite si minulosť a spoločne sa pohnite vpred,“ napísala veľavravne k záberu a pridala srdiečka. Pozornému oku neujde podoba športovkyne s Vránovou tragicky zosnulou manželkou, Nikola sa na Lindsey nápadne podobá. Fotky si pozrite v GALÉRII.