Komičku Ellen DeGeneresovú (62) začiatkom leta viacerí zamestnanci jej televíznej šou obvinili z „toxického prostredia“ na pracovisku, nechýbali vraj sexistické a rasistické poznámky či neodôvodnené padáky. Teraz sa začínajú ozývať aj celebrity, ktoré si k sebe pozývala.

Speváčka Mariah Careyová (50) uviedla, že sa v Elleninej talkšou cítila mimoriadne nepríjemne, keďže moderátorka na ňu tlačila, aby sa priznala k tehotenstvu, dokonca ju ponúkala šampanským. Popová hviezda pritom naozaj tehotná bola, iba nechcela o tom hovoriť na verejnosti. Aby to bolo ešte horšie, Mariah niekoľko týždňov po odvysielaní šou potratila.

Po prevalení kauzy začali mnohí ľudia pozorne sledovať staršie časti DeGeneresovej televíznej šou a okrem iného narazili na časť s kolumbijskou herečkou Sofiou Vergarovou (48). Tá je známa tým, že nevie perfektne po anglicky.

Ellen si zobrala na paškál túto chybičku krásy a dávala jej vyslovovať ťažké anglické slovíčka. Viacerí používatelia internetu to okamžite označili za rasizmus. Keď sa kauza dostala k Sofii, hneď na to zareagovala na sociálnej sieti: „Dve komičky sa navzájom bavia, aby zabavili ostatných. Nikdy som nebola obeťou, ľudkovia. Keď sa vtipkuje, vždy som za,“ zastala sa komičky a moderátorky.

Po osočovaniach a obvineniach mnoho televízií uvažuje o stiahnutí talkshow z obrazoviek. Napríklad austrálsky kanál Channel Nine tak už aj urobil. Rovnako sa špekuluje o tom, že moderátorku by mal vystriedať James Corden, ktorý nemá za sebou také škandály.

FOTO jednej z  najznámejších komičiek na svete, Ellen DeGeneresovej nájdete v GALÉRII >>