Portál Buzzfeed News porovnal 20 titulkov kráľovských korešpondentov a to, ako podali totožné témy, keď išlo o vojvodkyňu z Cambridgea Kate a vojvodkyňu zo Sussexu Meghan. Výsledky porovnania sú šokujúce a potvrdzujú, že keď sa Meghan a Harry sťažovali na intenzívny tlak médií, mali pravdu.

Kráľovská rota

Britské médiá Express, Daily Mail, Mirror, Evening Standard, Telegraph, The Times a The Sun patria do takzvanej kráľovskej roty, ktorá má exkluzívny prístup do zákulisia monarchie. No porovnanie Buzzfeed News ich kredibilitu teraz znižuje. Zdá sa, že si zasadli na Meghan.

Napríklad zatiaľ čo si podľa médií tehotná Kate bruško nežne hladí, Meghan to robí z márnivosti. Zatiaľ čo Kate v štýlových módnych kúskoch žiari, Meghan nimi dokazuje svoju povrchnosť. Konvalinky v Katinej svadobnej kytici vyjadrovali šťastie. Meghan nimi v tej svojej mohla iba ohroziť malú Charlotte, ktorá kyticu neskôr držala, lebo konvalinky sú jedovaté. Keď vojvodkyňa a vojvoda z Cambridgea trávili Vianoce u rodičov Kate, kráľovná to úplne chápala, no v prípade vojvodkyne a vojvodu zo Sussexu taká zhovievavá nebola, teda podľa toho, čo písali médiá.

Anketa
Krivdia podľa teba médiá Meghan?
  • 33%
  • 67%

Kráľovná chýbala na krste princa Luisa, čo je vzhľadom na jej nabitý program pochopiteľné. Jej absencia na krste Archieho sa však nedala vysvetliť inak ako tak, že jeho rodičia pri plánovaní krstu nebrali ohľad na povinnosti Alžbety II. Keď bola Meghan hosťujúcou editorkou časopisu Vogue, išlo priam o „idiotské“ rozhodnutie, a to napriek tomu, že už pred ňou sa v rôznych magazínoch tejto úlohy zhostil nielen princ Harry, ale aj princ Charles a vojvodkyňa Kate. Tá sa dokonca objavila aj na obálke Vogue, rovnako ako princezná Diana či kráľovnina dcéra princezná Anne, dopĺňa český Respekt.

FOTO, ako sa tvária Kate a Meghan, keď sú spolu na verejnosti v GALÉRII