Keď sa britskí daňoví poplatníci dozvedeli, že z ich vrecka ide na rekonštrukciu sídla Meghan (39) a princa Harryho (35) vo Frogmore 2,6 milióna eur, zostali v nemom úžase. A to ešte nevedeli, že tam dvojica nebude ani poriadne bývať a čoskoro oznámi svetu, že chce byť finančne nezávislou a nemieni robiť to, čo im panovnícka rodina nadiktuje.

A tak zostal Meghan a princovi Harrymu voči britskej spoločnosti na krku dlh. Ten za rekonštrukciu Frogmore Cottage vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu práve splatili. Oznámil to ich hovorca a to krátko potom, čo Megah a Harry podpísali kontrakt so streamovacou spoločnosťou Netflix, pre ktorú budú produkovať programy.

Frogmore Cottage žil princ Harry od roku 2013, na jeseň 2017 po oficiálnom oznámení zásnub sa sem nasťahovala aj Meghan. Zdroj z blízkosti dvojice pre portál People povedal, že ponuku na vyrovnanie dlho „proaktívne“ predložili Meghan a Harry. Frogmore Cottage je majetkom Jej Veličenstva kráľovnej a naďalej zostáva britským sídlom vojvodkyne a vojvodu zo Sussexu. Tí už majú trvalú adresu v Amerike, vilu v Santa Barbare financovali z vlastných úspor a hypotéky, skoro ako bežní občania…

FOTO britského aj amerického sídla Meghan a Harryho v GALÉRII