Ako tvrdia informátori blízki rodine, vo vzťahu Melindy a Billa Gatesa boli problémy už dávno. Manželka IT guru vyčítala mužovi o. i. jeho známosť so sexuálnym násilníkom Jeffreym Epsteinom. Nikdy sa netajila, že jej manželstvo so zakladateľom Microsoftu nie je prechádzka ružovou záhradou. Gates napríklad, kým ju požiadal o ruku, vypísal si na tabuli „za“ a „proti“ manželstvu, a svojej expriateľky Ann Winbladovej sa pýtal či je Melinda dobrá voľba Winblandová mu povedala, že sa k sebe ideálne hodia.

Expriateľka Ann Winbladová mala Billovi radiť, či si má Melindu vziať.
Zdroj: Internet

História lásky

Melinda poznala Billa v 80. rokoch v jeho firme. Na začiatku, ako spomína, ich nespájalo nič vážne Bill mal svoju prácu a Melinda žila život singelky na plné obrátky. Chodievala na rande s inými mužmi, no po istom čase chcela stabilitu a nútila Billa rozhodnúť sa. Ten mal vážnu dilemu: musel si sám odpovedať na otázku, či je schopný venovať sa rodine rovnako intenzívne, ako práci. Vzali sa v roku 1994 a o dva roky neskôr sa narodila ich prvá dcéra Jennifer. V roku 1999 sa narodil Rory a v roku 2002 Phoebe.

 

          Vzťah sa však začal kaziť. Údajne sa Melinda už pred dvoma rokmi radila s právnikmi o rozvode, a rozhodla sa minulý rok. Manželstvo trvalo 27 rokov.

          Kedy právnici pripravovali detaily rozvodu, Melinda prenajala súkromný ostrov Calivigny Island na Grenade, kde sa s deťmi ukrývala pred médiami. Billa tam nezavolala, keďže ukončovanie vzťahu neprebiehalo v príliš priateľskej atmosfére.

Gatesovci mali problémy v manželstve už dlhší čas.
Zdroj: Internet

Nepríjemný pocit

Melinda i ďalší členovia rodiny Billovi vyčítali mnoho vecí. Jednou z nich bola aj jeho známosť s miliardárom odsúdeným za sexuálne zneužívanie neplnoletých dievčat Jeffreym Epsteinom. Ako píše servis The Daily Beast, multimilonár, ktorý vo väzení spáchal nakoniec samovraždu, chcel Billa angažovať do svojich obchodov, a Gates zasa chcel od neho získať fondy pre svoju nadáciu. Epstein sa nezabudol chváliť svojimi známosťami s najbohatšími ľuďmi sveta, čiže aj s kamarátstvom s Gatesom.

          Bill sa s Jeffreym stretol niekoľkokrát v rokoch 201-2013. Melinda mala mužovho známeho spoznať v roku 2013, a údajne svojmu kamarátovi povedala, že sa v Epsteinovej spoločnosti cíti nedobre a nesvoja. Na jej naliehanie Bill Gates známosť i akékoľvek obchodné kontatky s multimilionárom ukončil.

Bill Gates sa kamarátil s Jeffreym Epsteinom, na naliehanie manželky s ním však kontakty prerušil.
Zdroj: Internet

Viac fotografií si môžete pozrieť v GALÉRII.