Zakladateľ a výkonný riaditeľ globálnej investičnej spoločnosti Citadel Kenneth Cordele Griffin (50) je v rebríčku najbohatších ľudí sveta na 52. mieste. Čo sa týky rebríčka majiteľov najdrahších nehnuteľností, tam trhol rekord. Za bývanie v New Yorku zaplatil 235 miliónov dolárov. Ide o bezkonkurenčne najdrahšie predané bývanie v Amerike, píše Business Insider.

Penthouse, ktorý Griffin kúpil je masívna rezidencia s rozlohou neuvereteľných 23-tisíc metrov štvorcových. Budova má 53 poschodí a o jej podobu sa postaral architekt Robert A.M. Stern.

Kenneth prekonal rekord z roku 2014, keď manažér Barry Rosenstein, kúpil dom v Hamptone za 137 miliónov. „Chcel miesto priamo v New Yorku, pretože rozširuje svoje kancelárie,“ vysvetlil médiám kúpu Griffin.

Na skok od kráľovnej

Miliónový penthouse nie je investorova prvá kúpa. V posledných rokoch si svoju zbierku rozšíril hneď o niekoľko nehnuteľností. V Londýnem na skok od Buckinghamského paláca si tento týždeň kúpil dom za 122 miliónov dolárov. Začiatkom roka prekonal rekord aj v meste Chicago, kde kúpil nehnuteľnosť za 58,75 miliónov dolárov.

V roku 2015 kúpil byt na Miami Beach za 60 miliónov dolárov. Za pozemky, na ktorých by si rád postavil zámok v Palm Beach na Floride utratil 250 miliónov dolárov. Jeho výdavky za nehnuteľnosti v posledných rokoch sú približne 750 miliónov dolárov. A to že už je sumička!

Svetový rekord drží Hongkong

Avšak aj napriek sumám, ktoré minul za budovy a byty Griffin, stále neprekonal svetový rekord. Ten drží honkongský miliardár Yeung Kin-man, ktorý v najbohatšej a najexkluzívnejšej štvrti Hongkongu – The Peak, kúpil nehnuteľnosť za 361 miliónov dolárov.