Teraz je dno Biskajského zálivu doslova pokryté luxusom za milióny. Našťastie, nikto z posádky lode neprišiel o život. Loď plávala z nemeckej továrne, kde luxusné autá vyrobili. Štyri z nich boli naozaj výnimočné kusy – Porsche 911 GT2 RS, ktoré boli vyrobené na špeciálnu objednávku klientov. Žiaľ, už sa k svojim novým majiteľom nikdy nedoplavia, podobne ako 33 ďalších luxusných modelov a ďalších dvetisíc iných áut, ktoré loď prepravovala.

Tisícky metrov pod hladinou

Grande America sa potopila asi 150 morských míľ od francúzskeho prístavu Brest. Transport smeroval do Maroka a potom do Brazílie. Ako vyplýva z výpovedí členov posádky, na palube náhle vypukol požiar. Námorníci statočne bojovali so živlom, ale keď už videli, že situáciu sami nezvládnu a že sú ohrozené ich životy, rozhodli sa nasadnúť do záchranného člnu.

Strávili v ňom osem hodín, pozorujúc, ako idú luxusné autá ku dnu Atlantiku. Posádku zachránila loď britského námorníctva HMS Agryll, ropou znečistenú hladinu vyčistili Francúzi. Autá sú teraz v hĺbke asi 4500 metrov pod hladinou oceána.

Pozrite si foto z katastrofy >>

Grande America mala na palube skutočne luxusné kúsky.
Zdroj: internet