Tragickú smrť mladého Rusa Vladimira Popova (†23) v egyptskej Hurghade videl na vlastné oči aj otec zosnulého. Muža napadol žralok vo štvrtok iba niekoľko metrov od pláže plnej turistov. Otec odhalil, čo mali byť posledné slová obete, píše denník Plus JEDEN DEŇ.

Upozorňujeme, že obsah článku, najmä FOTO a VIDEO, nie sú vhodné pre maloletých čitateľov a ľudí s citlivou povahou >>

Vladimir Popov, ilustrátor na voľnej nohe, zomrel po brutálnom útoku žraloka v hotelovom rezorte Dream Beach. Ako informuje denník Daily Mail, tragickú udalosť bol prinútený sledovať aj otec obete, Jurij Popov, ktorý tvrdí, že si v osudový deň išli so synom spoločne oddýchnuť na pláž. Idylka sa však za pár sekúnd zmenila na scénu ako vystrihnutú z hororu.

FOTO obete brutálneho útoku žraloka nájdete v GALÉRII>>>

Otec so zlomeným srdcom povedal, že Vladimirovi nevedel nikto pomôcť. "Aký druh pomoci môžete poskytnúť?" povedal sa Jurij s tým, že sa celá tragédia mala odohrať behom 20 sekúnd.

Popov starší uviedol, že jeho syn vo svojich posledných momentoch kričal "ocko, zachráň ma" pred tým, ako ho zviera stiahlo pod vodu. Zdrvený otec však mohol tragédiu iba bezmocne sledovať, keďže svojmu synovi už, bohužiaľ, nemal ako pomôcť.

Bezpečná pláž

"Toto je absolútne smiešna náhoda, pretože je to bezpečná pláž. Okolo sú lode a jachty. Nikdy sa to tam nestalo. Zvyčajne útočia na divokých plážach. Je to len nejaký zlý osud," uviedol šokovaný otec obete.

Zábery z tragickej smrti mladého muža, ktoré zdieľali dovolenkári na sociálnej sieti, zachytávajú desivý útok. Niektorí z nich napísali, ako videli, že beštia zožrala celého mladíka a zostali po ňom iba nohy.

ZÁBERY z útoku žraloka nájdete v GALÉRII>>>

Na zdieľaných záberoch je vidno, ako sa 23-ročný muž zúfalo snaží plávať k brehu, no žralok naňho zaútočil zrejme v čase, keď sa nachádzal v hlbších vodách. Ľudia, ktorí boli na brehu, kričali, aby rýchlo odplával, lebo je za ním žralok.

Beštia je už mŕtva

Muž sa do posledných síl snažil a a keď sa vo vode objavila krv, vo videu je počuť, ako zúfalo kričal: "Ocko!" Mužovi sa už nepodarilo pred krvilačným žralokom ujsť, no podľa svedkov sa údajná priateľka obete, ktorá bola v tom čase v blízkosti útoku, zachránila.

Smrtiaceho žraloka už miestni chytili a zabili, dôkazom sú videá a fotografie kolujúce po sociálnych sieťach.

Žralok podľa egyptského enviro-rezortu javil "abnormálne správanie" a teraz ho skúmajú,

Pobrežie Červeného mora je obľúbenou turistickou destináciou. Žraloky sa tam vyskytujú bežne, ale iba zriedka napádajú ľudí. Vlani v júli pri Hurgade zomreli po útoku žraloka dve ženy. V roku 2018 sa obeťou žraloka stal český turista, v roku 2015 bol obeťou turista z Nemecka. V roku 2010 sa počas piatich dní odohralo päť útokov, ktoré si vyžiadali život nemeckého občana a zranili sa pri nich štyria zahraniční turisti, informuje TASR.

Podľa Romana Burkesa, prezidenta asociácie cestovných kancelárií je kúpanie v Červenom mori počas večerných hodín veľmi nebezpečné: „Slovenských turistov upozorňujeme, že čas kúpania by v žiadnom prípade nemala byť po alebo počas západu slnka. Vtedy je totiž hladina a odraz úplne iný a žralok, i keď je plaché zviera, pláva bližšie k pláži ako počas dňa. Taktiež by sa nemalo plávať osamotene,“ cituje ho denník Plus JEDEN DEŇ.

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ