Fešná poslankyňa Švajčiarskej ľudovej stany Barbara Keller-Inhelderová (49) sedí vo švajčiarskom parlamente už nejaký ten piatok. Za celé tri roky, 450 hodín rozpráv, však k žiadnemu návrhu nemala ani maličkú pripomienku. Jej mlčanlivosť nemožno vysvetliť ani jej absenciou v národnej rade – v dolnej snemovni. Žeby razila heslo mlčať je zlato?

Zákulisná poslankyňa

„Je to vedomé rozhodnutie, pretože rečnenie v parlamente nič nezmení. Rozhodnutia sú prijaté dávno predtým v komisiách a na iných stretnutiach,“ vysvetlila poslankyňa dôvod svojho mlčania pre televíziu RTS.

„Každé ráno o 8:00 dostaneme program, ktorý nám povie, ako a prečo musíme hlasovať. Pár slov v parlamente je len divadlom pre médiá,“ dodala Keller-Inhelderová s tým, že dáva prednosť bilaterálnym diskusiám a rokovaniam v zákulisí.

Rečnícka šichta

Protipólom najtichšej švajčiarskej poslankyne je kolega Karl Voglerof z Kresťansko-demokratickej ľudovej strany Švajčiarska, ktorý sa zjavne rád počúva. Jeho celkový rečnícky čas je 499 minút. Čo je viac ako osem hodín, čiže jedna šichta.

Po troch mužoch na prvých rečníckych miestach v čase hovorenia je na štvrtom mieste žena. Najurečnenejšou švajčiarskou poslankyňou je Lisa Mazzoneová zo strany Zelených, ktorá hovorila dokopy 393 minút, viac ako šesť a pol hodiny.

Prečítajte si aj:

  • EXKLUZÍVNE FOTO Postrelený Pavol Rusko: Lýtko s jazvou po guľke mu zdobí väzenský náramok
  • Utráca rozprávkový majetok! Počiatek obvinenia o úplatkárstve odmieta, dovolenkuje na Maldivách
  • Mastná pokuta pre Kubániho: Dopadol horšie ako pytliaci

Zaujal vás tento článok? Dajte nám o tom vedieť v komentároch...