Melaniu Trumpovú (49) by sme pokojne mohli nazvať mlčiacou prvou dámou, ktorá sa vyjadruje skôr cez svoje „estetické“ videnie sveta a oblečenie, špeciálne kabáty. Nuž, možno je to aj lepšie, veď jej muž, americký prezident, Donald (73), toho nahovorí až-až. Zabudnime, ale na chvíľu na to, že blonďavý pán Ameriky – chcel by aj sveta, Trump, čelí doma impeachmentu, teda ústavnej žalobe a venujme sa panej Bieleho domu.

Duch Ameriky

Zatiaľ, čo u nás napadol prvý sneh, ktorý vzápätí aj zmizol, Melania nenechala nič na náhodu a poistila sa umelými snehovými vločkami, ktoré v krátkom reprezentačnom videu rozprášila pomedzi prsty na jeden z 58 vianočných stromčekov, ktoré „vyrástli“ tento rok v oficiálnom prezidentskom sídle. Rovnako ako na stromčekoch, Melania nešetrila ani na zbytku dekorácií. Rozvešala 15-tisíc mašlí a 2500 svetelných reťazí.

Vianočná výzdoba Bieleho domu v GALÉRII >>

Vianočné kúzlo gýčovo prezdobeného Bieleho domu treba verejnosti sprostredkovať, lebo inak by hádam ani najkrajšie sviatky v roku neboli, je to, jednoducho, pekná tradícia. Preto vzniklo krátke video, v ktorom sa Melania na ihličkách prechádza Bielym domom obdivujúc, ako je dokonale pripravený na blížiace sa Vianoce. Prvá dáma vo videu k vianočnej výzdobe mlčí. Hovorí za ňu len reč tela a estetika.

Tohtoročnou témou je „duch Ameriky“. Výzdobe dominuje biela farba. Aj prvá dáma stavila na biele šaty pod kolená, so stojačikom. Cez plecia má prehodený kabát rovnakej farby, no ten mala podľa módnej kritičky radšej zhodiť. Vari, je jej zima?

Ľadová kráľovná

„Viac než to, že ide o hlúpy módny vrtoch, kabát rozptyľuje pozornosť. Pôsobí ako smiešna pretvárka. Z videa, ktoré je určené na oslavu tepla domova a privítanie ducha sviatkov, vyžaruje chlad a nezúčastnenosť,“nekládla si servítku pred ústa módna kritička Washington Post Robin Givhanová.

„Necíti sa pohodlne, tak prečo by sme sa mali my,“ pýta sa ďalej Givhanová, podľa ktorej Melanie vôbec nepôsobí tak, ako to často zdôrazňoval jej personál, a to že je skvelou hostiteľkou, ktorá sa stará o každý detail v dome a pohodlie svojich hostí. Vyzerá skôr rezervovane.

„Kabát prehodený cez plecia je stylingový manéver. Často sa využíva v módnych editoriáloch, aby modelka zdôraznila celok, vrátane toho, čo je pod kabátom, pretože všetko bolo premyslene skoordinované. Ale aj ten najoddanejší módny štylista si musí v okamihu, keď estetika preváži logiku a honosnosť sa stane klišé, uvedomiť, je čas odísť do dôchodku. Zdá sa, že pre Trumpovú je klišé barličkou – spôsob, ako nemusí byť úplne prítomná,“myslí si módna kritička. Aspoň, že si Trumpová nezobrala aj rukavice, ako minulý rok, keď prezentovala svoju vianočnú výzdobu. Vtedy okrem prehodeného kabátu mala navyše aj červené kožené rukavičky. Len tak ledabolo ich držala, ako keby v Bielom dome snáď ani nekúrili a sviatočné teplo musela rozdúchať sama prvá dáma.

Faktom je, že Melania Trumpová siaha po prehodenom kabáte cez plecia azda až príliš často, viď GALÉRIA >>