Princezná Kate v pondelok oslávila 41 rokov, no noviny prepierali viac jej vzťah so švagrinou Meghan Markle (41). Princ Harry (38) sa totiž vo svojej autobiografii nevyhol ani tejto téme.

Manželku svojho staršieho brata, princa Williama (40) síce vykreslil v lepšom obraze ako zvyšok kráľovskej rodiny, no i tak ju opísal ako chladnú. Navyše, Harry si po nájdení svojej polovičky naivne myslel, že budú s bratom a manželkami fungovať ako „fantastická štvorka“. Namiesto toho nastal „Megxit“. Meghan a Harry sa vzdali svojich kráľovských povinností, zbalili si kufre a odsťahovali sa do Ameriky. Teraz trávia čas natáčaním dokumentov a rozhovorov o zákulisí britskej monarchie, z ktorých môže členov kráľovskej rodiny aj poraziť, no tradične nič nekomentujú.

FOTO Harryho s Meghan a Williama s Kate v GALÉRII

Zoznámenie

Harry vo svojej monografii Spare (Náhradník) opisuje, že nakrátko boli on s Meghan spolu s Williamom a Kate „veľkou štvorkou“. Veci sa podľa neho začali vyvíjať sľubne ešte predtým, ako bratovi a švagrinej predstavil svoju vyvolenú. „Nezáväzne som spomenul, že v mojom živote je nová žena. Ihneď sa ma spýtali. ,Kto je to?‘“ píše Harry podľa Us Weekly. „Je to herečka. ,Och?‘ Ona je Američanka. ‚Ach.‘ V seriáli Kravaťáci. Ústa sa im otvorili. Pozreli na seba. Potom sa Willy otočil ku mne a povedal: ‚Choď do...‘.“ Harry bol z odpovede brata zmätený až do chvíle, kým mu William a Kate nevysvetlili, že seriál Kravaťáci pravidelne sledujú. „Celý ten čas som si myslel, že Willy a Kate by možno Meg neprijali do rodiny, ale teraz som sa musel obávať toho, že ju budú prenasledovať kvôli autogramu,“ píše Harry.

Harry tvrdí, že jeho brat William bol vystrašený z prvého stretnutia s Meghan, čiastočne práve preto, že bol fanúšikom Kravaťákov. Harry opísal ich zoznámenie. Meghan Williama pri zoznámení objala. „Úplne ho to vydesilo. Odstúpil. Willy totiž veľa cudzincov neobjíma, zatiaľ čo Meg objíma väčšinu cudzincov,“ cituje z knihy Spare US Weekly.

Harry sa podľa svojich slov nevedel dočkať, keď budú spolu všetci štyria tráviť čas, no William ho vraj rýchlo schladil: „Možno sa to nestane, Harold. Musíš s tým byť okej. Je to predsa americká herečka, Harold. Môže sa stať čokoľvek.“

Harry podľa svojich slov stratil svojho brata, keď sa oženil s Kate. „Brat, ktorého som v ten deň odprevadil do Westminsterského opátstva, bol preč – navždy.“ Odvtedy si Harry robil nádeje, že budú nerozlučná štvorka, po tom, ako si aj on nájde spriaznenú dušu. Inak im totiž robil „tretie koleso na voze“, čo bolo podľa neho „občas zábavné, no občas aj trochu trápne“. „Nemyslím si, že odo mňa čakali, že budem vo vzťahu s niekým ako Meghan, s niekým s úspešnou kariérou,“ povedal Harry v rozhovore s Tomom Bradbym pre ITV.

Harry otvorene hovorí o napätí medzi ním a Williamom odkedy Sussexovci v januári 2020 oznámili, že sa vzdávajú kráľovských povinností. „Najsmutnejší je ten klin medzi mnou a mojím bratom. On je teraz na strane inštitúcie. Z časti to chápem, je to jeho dedičstvo. To istej miery je v ňom zakorenená zodpovednosť za prežitie a pokračovanie monarchie,“ povedal Harry v dokumente na Netflixe.

V pokračovaní článku na druhej strane si prečítajte 3 konflikty medzi kráľovskými manželkami, ktoré odhalil Harry vo svojej knihe a ktoré vzťah medzi oboma pármi nasmerovali na bod mrazu.