Smotánka plesala na tradičnom charitatívnom Bále ruží (Rose Ball), ktorý usporadúva Monacké kniežatstvo. S výzdobou sa tento rok vyhrali, bola v štýle Bollywoodu. Čo sa však nedalo nevšimnúť, že šľachte chýbali ich polovičky. Fanúšikovia kráľovských rodín by už chceli vedieť, ako to medzi sebou majú monacké knieža Albert II. (65) a jeho manželka Charlene (45). Kňažná totiž na plese nebola. Rovnako ako na nedávnych narodeninách svojho manžela. Ten národu kýval z balkóna paláca len po boku svojich oficiálnych detí, osemročných dvojičiek, princeznej Gabrielly a princa Jacqua.

Alberta na plese sprevádzala jeho staršia sestra Caroline (66), ktorá sa často objavuje na spoločenských a štátnych akciách po jeho boku.

Len fámy?

V kniežacom páre to škrípe už roky, svoj podiel na tom zrejme budú mať Albertove zálety, z ktorých pochádzajú aj nemanželské deti. Char­lene sa v roku 2021 dokonca vytratila z verejného života. Pol roka sa liečila v rodnej Juhoafrickej republike, kde podstúpila operáciu a zotavovala sa zo silnej infekcie ucha, nosa a hrdla a celkového fyzického kolapsu. Po návrate do Monaka však doma dlho nepobudla. Po niekoľkých dňoch odcestovala do Švajčiarska na prestížnu súkromnú kliniku pre emočné a fyzické vyčerpanie. Či sú za jej neprítomnosťou na bále opäť zdravotné problémy, nevedno.

Francúzsky časopis Royauté tvrdí, že kniežací pár je v procese odlúčenia. Hovorca však tieto „škodlivé fámy“ poprel a článok označil za „nepodložený“. „Rád by som formálne poprel zlomyseľné fámy, ktoré začal šíriť francúzsky magazín Royauté. Ignorujte, prosím, tento článok, ktorý je celkom nepodložený.“ Pre časopis People fámy kategoricky popreli aj zdroje z paláca. „Článok pozostáva zo starých príbehov, ktoré od začiatku neboli pravdivé.“

Keď sa v nedávanom rozhovore časopis People pýtal kniežaťa Albera, čo považuje za svoj najväčší úspech za 18 rokov svojho vládnutia, odpovedal: „Myslíte okrem mojej ženy a mojich detí? Pretože oni sú mojim najväčším úspechom.“

Princezná Charlene nazvala v decembrovom rozhovore pre Monaco Martin svoju rodinu pevným bodom, keď sa rozrozprávala o svojich zdravotných problémoch, pre ktoré bola rok mimo kniežactva. „Najprv by som chcela povedať, že sa dnes cítim oveľa lepšie ako v posledných rokoch. Cítim menej bolesti a oveľa viac energie. Pokračujem v zotavovaní sa, v obnovovaní rovnováhy. Ešte to potrvá, ale som šťastná. Moja rodina a tí, ktorých milujem, sú mojou skalou. K budúcnosti pristupujem krok za krokom, deň po dni," povedala Charlene.

„Chcete hovoriť o zvestiach o rozvode, alebo o mojom novom domove vo Švajčiarsku? Stále považujem za poľutovaniahodné, že niektoré médiá šíria také zvesti o mojom živote, o mojom vzťahu. Ako všetci ostatní sme ľudské bytosti a ako všetky ľudské bytosti máme emócie, slabosti, len naša rodina je vystavená médiám a najmenšia slabosť je hneď predhadzovaná verejnosti a zveličovaná," odmietla Charlene zvesti o krachu manželstva.

Majú plány

Princ Albert a princezná Charlene, bývalá juhoafrická olympijská plavkyňa, sa zosobášili v júli 2011. Tento rok majú už naplánované zahraničné cesty vrátane májovej korunovácie britského kráľa Karola III. V júni majú v pláne oficiálnu návštevu Ameriky, kde sa narodila a žila Albertova matka, herečka Grace Kelly pred svadbou s monackým kniežaťom s Rainierom III.

Albert nebol sám, komu na bále chýbala polovička. Aj jeho neter, dcéra princeznej Caro­line, modelka Charlotte Casiraghiová (36) dorazila bez manžela, filmového producenta Dimitriho Rassama (41). Charlotte sa bavila v spoločnosti súrodencov a ich partnerov.

FOTO monackého kniežactva na bále v GALÉRII