Americkú herečku Courteney Cox (58) preslávila rola v kultovom sitkome Priatelia. Nedávno sa pripojila k velikánom na Hollywoodskom chodníku slávy. Pri odhalení jej hviezdy ju boli podporiť kolegyne zo seriálu Jennifer Aniston (54) a Lisa Kudrow (59). Nechýbali ani dcéra či súčasný priateľ, spevák John McDaid (46).

Courteney sa objavila na červenom koberci opäť v New Yorku na premiére už šiesteho pokračovania hororu Vreskot. Sprevádzala ju dcéra Coco Arquette (18), ktorú má z manželstva s hercom Davidom Arquettom (51). Iskra medzi nim prebehla práve pri natáčaní prvého dielu Vreskotu (1996). Courteney to v kompletne čiernom outfite pristalo, nedalo sa nevšimnúť, že sa konečne začína podobať na svoje niekdajšie ja.

Práve pri pozeraní série Vreskotu sa dá zbadať, ako sa tvár krásnej herečky menila vplyvom estetickej medicíny. Courteney sa stala odstrašujúcim príkladom prehnaných skrášľovacích procedúr, ktoré jej, paradoxne, z krásy skôr ubrali. Prestala sa na seba podobať. V roku 2017 preto s plastikami definitívne skončila a dala si rozpustiť výplne. V najnovšom podcaste Gloss Angeles, z ktorého cituje portál Unilad prezradila, akú najväčšiu chybu spravila v oblasti krásy.

Zdalo sa jej, že vyzerá dobre

Moderátorkám podcastu o kráse Kirbie Johnsonovej a Sarah Tan Courteney povedala, že si želá, aby si nikdy nedala výplne do tváre.

„Myslieť si, že starnem, keď som bola naozaj mladá, to bola naozaj hlúposť, strata času. Je to domino efekt, akoby ste si neuvedomili, že vyzeráte trochu inak, takže potom robíte stále viac úprav, pretože sa vám zdá, že vyzeráte normálne,“ opísala herečka. „Pozeráte sa do zrkadla a hovoríte si, ´Och, to vyzerá dobre´ a neuvedomujete si, ako to pôsobí na ostatných ľudí zvonku, a potom si dávate robiť príliš veľa výplní.“ Courteney sa však uvedomila a dal si výplne odstrániť. „Vďakabohu sa dajú odstrániť. Myslím, že som nimi veľa pokazila, no väčšinu z toho som dokázala zvrátiť, teraz vlastne vyzerám len staršie,“ pousmiala sa herečka. Fotky z dôb, keď mala botoxové výplne ju ale stále dokážu nemilo ohromiť. „Pozerám sa na svoje fotky, keď som si myslela, že vyzerám dobre a nemôžem tomu uveriť.“

Hollywoodsky štandard

Podobne to vidia aj fanúšikovia. Jedného používateľa Twitteru jej tvár vo Vreskote 6 rušila. „Uberá jej to, pretože už nedokáže vo filme vyjadriť smútok.“ Podľa ďalšieho z fanúšikov je prirodzené starnutie najlepšie. „Takto to vôbec dobre nevyzerá.“
„Nemyslím si, že vyzerá zle, no tieto celebrity si musia uvedomiť, že vyzerajú skvelo také, aké sú. Nie som proti výplniam, injekciám alebo čomukoľvek inému, no prirodzenú krásu treba len prijať, nie sa snažiť zmeniť seba,“
cituje ďalší z komentárov na sociálnej sieti portál Unilad. A o to sa teraz Courteney snaží, prijať sa takú, aká je, aj s vráskami, lebo „to nie sú vrásky – sú to len línie úsmevu“. V roku 2017 pre portál New Beauty povedala, že sa musela naučiť prijať zmeny na svojej tvári a uvedomiť si, že výplne nie sú jej priatelia.

Podľa Courteney sú kozmetické procedúry a plastické zákroky v hollywooskych kruhoch normou. Týka to najmä žien. „Idete k lekárovi, ktorý vám povie: ‚Vyzeráte skvele, ale pomohla by vám malá injekcia sem alebo výplň tam‘,“ opísala v minulosti pre New Beauty. Po tom, čo si dala odstrániť výplne, sa začali cítiť lepšie, pretože vyzerala ako ona. „Myslím, že teraz vyzerám viac ako osoba, ktorou som bola.“ Priznala, že starnutím pokožka prirodzene ochabne a ona sa snažila tomu všemožne zabrániť, no vyzerala ako svoja napodobenina. Možno by si z jej precitnutia mohli teraz zobrať príklad viaceré celebrity.

FOTO Courteney Cox ako ju zmenili úpravy tváre v GALÉRII