Stále dúfali v šťastný koniec. Manželia McCannovci však svoju Maddie, ktorá zmizla za záhadných okolností, už neuvidia. Nemecká polícia im oznámila, že ich dcéra je mŕtva. Za jej smrť vraj môže skutočné ľudské monštrum.

 

Osudná dovolenka

V máji 2007 sa päťčlenná britská rodina vybrala na vysnívanú dovolenku do portugalského letoviska Praia da Luz v portugalskom regióne Algarve. Kate a Gerry sa tešili, že strávia viac času so svojimi deťmi, trojročnou Madeleine a dvojičkami Sea­nom a Ameliou. Pobyt na pobreží Atlantického oceána sa skončil tragédiou. Manželia sa vybrali na večeru s priateľmi do reštaurácie a deti nechali spať. Mama ich chodila pravidelne kontrolovať. Pri    jednej z kontrol na­šla Maddiinu postieľku prázdnu a okno otvorené.

Blonďavý anjelik zmizol bez stopy. Za roky vyšetrovania sa objavilo niekoľko podozrivých, medzi nimi dokonca sami rodičia, ale všetky stopy sa ukázali ako falošné. Až začiatkom júna nemecká polícia ohlásila prelom vo vyšetrovaní. Zverejnila, že podozrivým je 43-ročný Nemec Christian Brückner, ktorý sa v čase zmiznutia dievčatka v Algarve pohyboval. Dnes sedí v nemeckom väzení za iný násilný čin.

Podozrivý

Brückner je poriadny kvietok. Vlani ho zatiaľ neprávoplatne odsúdili za znásilnenie 72-ročnej americkej turistky. Dostal sedem rokov a sedí vo väzení v Kieli. V čase rozsudku si už odpykával trest za predaj drog, ešte predtým ho odsúdili za zneužívanie mladistvých. Strážcovia zákona ho spájajú aj so zmiznutím najmenej štyroch ďalších detí - v Portugalsku, ale aj v Belgicku a Nemecku.

Podozrivý býval v regióne Algarve v rokoch 1995 až 2007. Živil sa predajom či kradnutím áut alebo brigádoval v gastronomických podnikoch. Jeho susedka z toho obdobia opísala špinu a neuveriteľný neporiadok, ktorý po ňom zostal. „Stále bol naštvaný a veľmi rýchlo jazdil,“ tvrdí žena. „Dom bolo jedno hnusné miesto. Našli sme tam aj vrece, v ktorom boli parochne a exotické oblečenie,“dodala. V roku 2006 sa náhle vytratil, býval zrejme v karavane. Bolo to pár mesiacov pred zmiznutím Maddie.

Objavujú sa aj ďalšie svedectvá. Svoju bývalú priateľku dobil a takmer uškrtil. Chodil s ňou, keď mal 37 rokov a ona len 17, išlo vraj o mladú Kosovčanku. Konflikt nastal, keď mu dievča v notebooku objavilo pedofilné fotografie. „Chcela sa o tom porozprávať, lenže sa rozzúril. Skončila v nemocnici, všade mala modriny. Polícii o fotkách nepovedala. Veľmi sa bála,“ uviedla pre britské médiá Lenta Johlitzová, kamarátka  Christianovej expartnerky. Do britského magazínu Mail on Sunday sa zasa prihlásil muž menom Dieter, ktorého dcéra sa s Christianom poznala. Raz sa ho vraj pýtal, čím sa v Portugalsku živí. Odpovedal: „Mám peniaze, robím špeciálny biznis. Vo svojom vane pašujem marihuanu, rozvážam ju po celej Európe. Nikto to nevidí. Môžem prevážať aj deti, nikto ich nenájde.“Dieter si vraj vtedy myslel, že Christian žartuje.

Odmieta vinu

Polícia zatiaľ o dôkazoch mlčí. V prípade prehovoril aj sám podozrivý. Cez svojich právnikov verejnosti odkázal, že Maddie McCannovú nezabil a rozhodne odmieta, že by sa akokoľvek zúčastnil na jej únose. Momentálne ho z bezpečnostných dôvodov premiestnili na samotku a z cely môže vyjsť len v sprievode dozorcov. Kompetentní chcú zabrániť tomu, aby naňho niektorý zo spoluväzňov zaútočil.