Ťažko povedať, či to bol zlý vtip alebo pravda. To o tej mačke v Spojených štátoch, ktorú dakto okúpal a potom ju dal vysušiť do mikrovlnky. Mačka, samozrejme, zdochla a ten dakto zažaloval výrobcu mikrovlniek, že v návode nie je poučenie, že sa v nej nesmú sušiť mačky. Vraj ten súd vyhral. Ak je to pravda, je to smutné.

Zrejme ste počuli aj o tom, že sa na bankovkách a minciach môže prenášať koronavírus, že hotovosť doslova miluje. Takže by tie peniaze bolo treba nejako sterilizovať: Ako? No najlepšie v mikrovlnke!

Ruble vraj pukali ako semiačka na oleji v rozhorúčenej panvici...
Ruble vraj pukali ako semiačka na oleji v rozhorúčenej panvici...
Zdroj: internet

Ako píšu ruské noviny Komsomolskaja Pravda, vo svete už zaznamenali niekoľko „čistých prenosov vírusu“, keď boli ľudia doma, v samoizolácii, nikam nechodili, a predsa sa nakazili. Cez peniaze! Za nákupy platiť museli...

Ak sa platobná karta dá vyumývať mydlom (len nepoužívajte antiseptické prostriedky, lebo zmažete aj magnetický kód!), s peniazmi je to ťažšie.

Pukali ako semiačka na oleji v panvici

"Odborníci si všimli, že šírenie vírusu v krajinách, ktoré používajú ´plastové peniaze´, je pomalšie. Dobrým príkladom sú Vietnam, Austrália, Kanada, Maldivy, Nový Zélanad, Papua Nová Guinea či Rumunsko. Počet infikovaných je tam porovnateľný s krajinami, kde ich je menej. Socialistický Vietnam ich má necelých dvesto - na polymerové peniaze prešiel pred mnohými rokmi a malo to vcelku banálnu príčinu: pri platení za mäso a ryby sa bankovky rýchlo ničili. A tie plastové sa navyše dajú veľmi dobre umyť mydlom,“ píšu noviny.

Dodávajú, že s ruskými rubľami by to nešlo. Nielenže sú papierové, ale majú aj veľa ochranných známok, aby sa nedali falšovať.

Žena z Moskvy chela vydezinfikovať bankovky.
Žena z Moskvy chela vydezinfikovať bankovky.
Zdroj: INTERNET

„Mnohým ruským barišniam takéto detaily známe nie sú. No známe je, že Rusky myslia vždy neštandardne, a keď je v hre zdravie ich blízkych, sú ochotné improvizovať,“napísala Komsomolskaja Pravda.

A tak jedna Moskovčanka v snahe ochrániť svoju rodinu pred nákazou, podľahla panike a vložila svoje úspory do mikrovlnky. Zbaviť ich koronavírusu sa jej nepodarilo, zato zažila poriadny šok.

Keď ide o rodinu, Rusky sú vraj vynaliezavé a ochotné experimentovať...
Keď ide o rodinu, Rusky sú vraj vynaliezavé a ochotné experimentovať...
Zdroj: Peter Kubínyi

Keď zapla mikrovlnku, bankovky začali pukať rovnako, ako keď dáte semiačka do panvice s horúcim olejom. Elektromagnetické vlny ihneď zapálili kovový pásik na bankovkách.

Zostala, povedzme to pekne, v šoku, čo opísala aj na ruskej sociálnej sieti, kde ľuďom položila aj otázku: „A vy ste nikdy nedezinfikovali peniaze v mikrovlnke?“Na fotografii, ktorú k statusu priložila, sa dá ľahko spočítať aj obnos, ktorý chcela vyčistiť. Išlo napospol o päťtisícové bankovky, dokopy 65-tisíc rubľov, čo je približne našich tisíc eur.

Inak, ako píšu noviny, podobný prípad sa odohral na začiatku epidémie v Číne. Jedna z tamojších žien týmto spôsobom „spracovala“ tritisíc juanov, čo je približne 400 eur. A presne na ňu sa šikovná Moskovčanka na sociálnej sieti aj odvolávala: „Nerobila som to prvý raz. Kto tiež dezinfikoval peniaze v mikrovlnke, nech sa prizná! Karanténa sa iba začína, čo bude ďalej?!“ A v nasledujúcom statuse napísala, že tie peniaze na fotografii nie sú jej, ale onej Číňanky, ktorá ich tiež „čistila“ v mikrovlnke.

Ruská päťtisícovka
Ruská päťtisícovka
Zdroj: internet

Ohlasy na jej statusy boli naozaj originálne. Navrhovali jej, aby na dezinfekciu peňazí používala žehličku, iní, aby si prečítala návod na použitie mikrovlnky a ďalší sa ponúkali, že od nej peniaze vezmú a uskladnia jej ich u seba do konca epidémie...

„Zdá sa, že všetky päťtisícové bankovky bude treba odniesť do banky na výmenu, pretože ich nevezme žiadny predavač ani bankomat,“ uzatvárajú noviny pozoruhodný prípad.