Kanibal z Kobé zomrel vo veku 73 rokov a celé roky unikal spravodlivosti. Napriek svojmu hroznému činu sa stal celebritou. Mladú Holanďanku chcel zjesť zaživa.

Sagawu zatkli a neskôr prepustili. Nikdy nebol potrestaný.
Zdroj: Profimedia

Vražda

Issei Sagawa študoval v roku 1981 v Paríži. V istý deň pozval 25-ročnú študentku z Holandska Renée Hareveltovú k sebe. Namiesto príjemného rande ju však postrelil do hrdla, znásilnil a následne jedol časti jej tela tri dni. Predtým odišiel do obchodu a kúpil mäsiarsky nôž, následne zjedol jej prsia, tvár, zadok, chodidlá, stehná a krk. Pozostalých pozostatkov sa pokúsil zbaviť v Bulonskom lese na západe francúzskeho hlavného mesta. O niekoľko dní ho zatkli, k činu sa priznal. Francúzski lekári ho skúmali dva roky a následne ho označili za nespôsobilého podstúpiť súdne pojednávanie. Najskôr bol v psychiatrickej liečebni, v roku 1984 bol deportovaný do svojej vlasti do Japonska. Tamojšie úrady ho uznali za príčetného, lenže medzitým, nevedno prečo, vo Francúzsku voči nemu obvinenia zrušili. A tak zostal na slobode.

Kanibal Issei Sagawa s novinami, kde opisujú jeho vraždu aj s hroznými podrobnosťami.
Zdroj: Profimedia

Viac foto v GALÉRII.

Podrobnosti

Issei Sagawa sa netajil tým, že spáchal zločin. Slávu si užíval. Podrobne vraždu opísal vo svojom románe s názvom V hmle. Početné interview, ktoré médiám poskytol, rovnako uvádzal podrobnosti svojho hrozného činu. Dokonca hral v pornografickom filme a vydal komiks, ktorý jeho zločin detailne zobrazuje. „Zomrela ihneď, nepocítila žiadnu bolesť. Sníval som o tom 32 rokov a nakoniec sa to skutočne stalo! Prvé, čo som urobil, bolo, že som jej začal rezať do zadku. Stále som však videl iba tuk pod kožou, ja som sa chcel dostať k mäsu. Keď som sa konečne k tomu dostal, kúsok som odtrhol a dal som si o do úst. Bol to historický okamih,“ popísal Sagawa pred 14 rokmi v jednom z rozhovorov pre médiá. Údajne v ňom podnietilo sexuálnu rozkoš, keď skonzumoval klitoris i ochlpenie ohanbia. Dodal tiež, že si želal jesť živé telo, Renée podľa neho urobila chybu, keď „mu nedovolila trochu ju ochutnať“.

Japonský kanibal s fotkou svojej obete
Zdroj: Profimedia

Odmalička

Sagawa sa narodil 26. apríla 1949 v Kobe. Jeho otec bol prezidentom spoločnosti Kurita Wates Industries, starý otec redaktorom v novinách Asahi Šimbun. Issi už od detstva prejavoval záujem o literatúru a kanibalizmus. V istom interview prezradil, že prvý raz bol uspokojený v prvom ročníku základnej školy o tom, čo uvidel mužský pohlavný úd. Ako 24-ročný počas štúdia na Univerzite vo Wake v Toku bol obvinený o pokus o znásilnenie istej Nemky. Mal ju sledovať, vlámať sa do jej bytu, keď spala Priznal sa, že jej chcel odrezať zadok a zjesť ho. Lenže žena sa zobudila a zneškodnila ho. Hoci ho policajti chytili, Nemka neskôr trestné oznámenie stiahla. Sagawov otec jej totiž vyplatil odškodné, Ako 27-ročný odišiel Issei do Paríža, aby si urobil doktorát na Univerzite Sorbonne. Tam 11. júna 1981 spáchal svoj hrozný čin.

Sagawu, vľavo, fascinoval kanibalizmus od detstva.
Zdroj: Profimedia