V britskej kráľovskej rodine sa nič nedeje náhodne a všetko je podriadené protokolu.  Keďže na verejnosť prenikli špekulácie, že Harry píše autobiografickú knihu, v ktorej chce vraj odhaliť aj ďalšie tajomstvách dvora, Alžbeta II. zrejme nachystala protiofenzívu.

Harry vraj píše knihu o zákulisí kráľovského dvora. To sa zrejme kráľovnej nepáči.
Zdroj: Internet

Sporná autobiografia

Harry a Meghan sa pred poldruha rokom rozhodli opustiť život v kráľovskej rodine a budovať si vlastnú kariéru za veľkou mlákou. Lenže nie je to celkom tak, v mnohom stále využívajú svoje postavenie členov kráľovskej rodiny. „Odmenou“ za to môže byť úplné vylúčenie z ich bývalého života, ale nie z ich vlastného rozhodnutia, ale z rozhodnutia panovníčky.

          Windsorovci oficiálne záležitosti prezentujú aj na internetovej stránke Buckinghamského paláca. Informácie, ktoré sa tam objavili, alebo skôr neobjavili, Harryho a Meghan určite nepotešia. Médiá špekulujú, že je to odpoveď na fakt, že princ má písať autobiografiu, za ktorú by mal zinkasovať asi 17 miliónov eur a v ktorej chce zverejniť doteraz nepoznané tajomstvá života v paláci.

Rozhodli sa opustiť kráľovský dvor, a dcérka na to zrejme doplatí.
Zdroj: Internet

Následnícky zoznam

Harry však nerátal s odvetou. O čo presne ide? O zoznam následníkov trónu, ktorý  na stránke visí. V zozname totiž stále nevidno Lilibet Dianu Muntbatten-Windsorovú, dcéru prominentného páru hľadajúceho svoje šťastie v Amerike. Hoci sa Lilibet narodila 4. júna a odvtedy už prešlo takmer osem týždňov. Na zozname na britský trón by mala byť teoreticky na ôsmom mieste.

Na zozname sa nachádza jej brat Archie, ktorý prišiel na svet ešte v čase, keď Harry a Meghan boli v Británii. Navyše, keď sa narodil princ Louise, syn vojvodkyne Kate a princa Williama, staršieho syna následníka trónu, objavil sa na zozname 12 dní po pôrode. Dokonca aj Lucas, syn Zary Tindallovej, dcéry princeznej Anny a vnučky Alžbety II., ocitol sa na zozname napriek oveľa nižšej pozícii bez omeškania. Patrí mu 22. miesto. Na prvom mieste v nástupníctve je princ Charles, najstarší syn kráľovnej, na druhom princ William, starší Charlesov syn. Nasledujú Williamove deti a Harry je na šiestom mieste.

Stratí Lilibet svoje miesto v zozname nástupníkov na britský trón?
Zdroj: Internet
Syn Zary Tindallovej svoje miesto na zozname dostal krátko po narodení.
Zdroj: Internet

Viac fotografií si môžete pozrieť v GALÉRII.