Časť Silicon Valley je prestížna oblasť, vyznačuje sa luxusom, veď tam sídlia firmy, ktoré vybudovali svoj biznis na IT. Svoju centrálu tu má Google aj Facebook. Súčasťou Silicon Valley je mestečko Atherton, ktoré časopis Forbes pre rok 2019 vymenoval za najbohatšie mesto v Amerike.

Dobrá pláca = luxusná rezidencia

Dôvodom sú aj spomínané firmy, najmä technického zamerania, ktoré v regióne sídlia. Od toho sa odvíjajú aj platy zamestnancov. Nie je teda žiadnou novinkou, že technici v jednej z firiem vlastnia nejakú z luxusných nehnuteľností, či aj viac.

Miestni milionári si teraz môžu robiť zálusk na najdrahší dom v meste, ktorý sa momentálne predáva pod cenu. V lete minulého roka jeho cena bola 32,5 milióna dolárov. O pár mesiacov na to sa znížila na 29,5 milióna dolárov. Teraz je za 27,5 milióna dolárov a tak je dosť pravdepodobné, že sa nejaký milionár na ňu ulakomí. Aj napriek zníženej cene je nehnuteľnosť stále najdrahšou v regióne, píše Bussiness Insider. Rezidencia má výmeru 13 014 metrov štvorcových a sedem izieb.

Posúďte sami, či to stojí za tie peniaze >>

Dom je z čiernej nehrdzavejúcej ocele, dédra, skla a prírodných kameňov.
Dom je z čiernej nehrdzavejúcej ocele, dédra, skla a prírodných kameňov.
Zdroj: Todd Clancey