Tip na článok
Tenistka zožala kritiku pre svoj outfit.

Najkontroverznejší fanúšik: Tenistka Serena Wiliamsova sa môže pochváliť nezvyčajným podporovateľom z „Osi zla“

Matúš Német

Mať podporu od bývalého ultra-konzervatívneho vládcu moslimského štátu sa môže zdať zvláštne, ale americká tenistka Serena Williamsová si tento primát vybojovala paradoxne v súvislosti so svojim outfitom.

Galéria k článku (5 fotografií )
Serena Williamsová si získala priazeň od kontroverzného politika.
Tenistka zožala kritiku pre svoj outfit.
Bývalý iránsky prezident Mahmúd Ahmadínežád sa zastal americkej tenistky.

Americká tenisová hviezda si získala srdce bývalého iránskeho prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda, ktorý počas svojho úradovania bol so svojou krajinou zaradený do neslávnej Osi zla vtedajšieho amerického prezidenta Georga Busha juniora. Os zla pozostávala z krajín, ktoré podľa Busha napomáhali šíreniu terorizmu vo svete. Iránsky prezident si v tom čase rovnako servítku pred ústa nedával a okrem formálnych vyhlásení znepokojoval západné mocnosti najmä pokračovaním vo vývoji svojho jadrového programu, ktorí mnohí politici vnímali ako príprava na možný, jadrový útok samotných Spojených štátov amerických.

Od roku 2013 Ahmadínežád nie je prezidentom Iránu a tak okrem viac uvoľnenej atmosféry medzi Západom a islamskou republikou, prispel známy konzervatívec nedávno aj do debaty ohľadne tenistky Sereny Wiliamsovej. Prejav solidarity s tenistkou prišiel po tom čo organizátori French Open vydali vyhlásenie, že zakazujú outfit, ktorý mala tenistka na tohtoročnom turnaji.

Upozronil na neslobodu

Organizátori prestížneho podujatia tento mesiach rozhodli, že všetky čierne outfity, ktoré mala Williamsová tento rok na sebe budú v budúcnosti zakázané a rovnako bude vedenie turnaja striktne dohliadať na oblečenia tenistiek.

Ako uvádza ruský portál Russia Today, dvadsaťtrinásobná Grand Slamová víťazka sa vyjadrila, že jej oblečenie pomohlo so zdravotnými problémami spojenými s krvnými zrazeninami a rovnako sa v kostýme cítila ako super hrdinka z komiksu.

Zákaz pobúril bývalého iránskeho prezidenta natoľko, že cítil za potrebné sa k celej veci vyjadriť na sociálnej sieti Twitter. „Prečo French Open nerešpektuje Serenu Williamsovú? Žiaľ, niektorí ľudia zo všetkých krajín vrátane mojej krajiny, si neuvedomujú skutočný význam slobody,“napísal doslova Ahmadínežád. Viacerí užívatelia sociálnej siete okamžite na prezidentove vyjadrenie reagovali spŕškou kritiky, nakoľko počas svojho úradovania nariadil striktné dodržovanie islamského obliekania pre ženy.

Samotná Williamsová prijala rozhodnutie doslova športovo a v rozhodnutí organizátorov nevidí nijaký veľký problém.

 

VIDEO Plus 7 Dní