To, o čo ho ukrátila príroda na jednom zo zmyslov, mu pridala na nádhernej farbe jeho tenoru. Patrí k najznámejším operným spevákom, ale zaspieva aj kantilény alebo upravené piesne zo žánru popmusic. Celosvetovo sa predalo vyše 70 miliónov jeho albumov a niektorí dokonca tvrdia, že má najkrajší hlas na svete.

Narodil sa v talianskom mestečku Lajatico, ale pôvodne sa narodiť ani nemal. Keď ho jeho mama čakala, prehovárali ju na potrat, pretože dieťa vraj bude choré. Rozhodla sa nechať si ho, ale keďže sa už narodil so zeleným zákalom, problémy so zrakom mal odmalička. Ako dvanásťročný oň prišiel úplne. Navštevoval špeciálnu školu pre slabozrakých a nevidiacich a potom nastúpil do internátneho ústavu Cavazza v Bologni, kde bolo súčasťou výučby aj špecializované hudobné konzervatórium pre nevidiacich. Prešiel ešte viacero škôl, ale nakoniec skončil na štúdiách práva, ktoré aj absolvoval, ale povolanie obhajcu robil veľmi krátko.

Jeho silný záujem o hudbu ho viedol k hľadaniu nových možností vzdelávať sa v odbore. Vrcholom bolo štúdium v majstrovskej triede Franca Corelliho, ktorý bol jeho idolom.

Spočiatku nemal vôbec šťastie, vydavateľstvá ho odmietali, a tak sa živil ako barový klavirista a spevák. V roku 1992 ho v bare objavila talianska spevácka rocková hviezda Zucchero, a keďže ho Bocelliho talent doslova ohúril, ponúkol mu spoluprácu na duete Miserere, ktorý predtým ponúkal Lucianovi Pavarottimu. Tak sa začala úspešná svetová kariéra nevidiaceho vokalistu. 

FOTO V GALÉRII

Andrea Bocelli je druhý raz ženatý. Prvou ženou bola Enrica Cenzattiová, s ktorou má dvoch synov a mladší Matteo kráča v jeho šľapajach. V roku 2014 opäť vstúpil do chomúta s Veronice Bertiovou mladšou o 25 rokov. Splodili dcéru a druhá žena robí manželovi aj manažérku. Napriek hendikepu spevák jazdí na koni, kolieskových korčuliach a venuje sa aj výrobe vína.