V mladších rokoch idol žien a lámač ich sŕdc, ale ani dnes mu nemožno uprieť obrovský šarm. V Guinnessovej knihe rekordov je zapísaný ako najsledovanejšia hviezda na svete. Hviezda seriálov Knight Rider a Baywatch (Pobrežná hliadka) navštívila Slovensko niekoľkokrát, naposledy pred štyrmi rokmi a svojím speváckym vystúpením rozvášnila divákov na Dobrom festivale v Prešove.

David Michael Hasselhoff sa narodil v Baltimore v americkom štáte Maryland. Už ako dieťa sníval o herectve, na javisku stál prvý raz ako sedemročný, vtedy začal navštevovať aj hodiny herectva, spevu a tanca. Popri neskoršom štúdiu na Oakland University a na California Institute of the Arts (Kalifornský inštitút umenia) si privyrábal ako čašník i model. Nečudo, na to druhé zamestnanie ho predurčovala jeho vizáž, štíhla a vyšportovaná postava i úctyhodná výška 1,93 metra.

Hoci na javisku bol David vo svojom živle, v zákulisí bol vraj hanblivý, najmä pred ženami. Myslel si že jeho kariéra sa bude rozvíjať v muzikáloch na Broadwayi, ale po úspechu seriálu Mladí a nepokojní z roku 1973 bol jeho herecký údel spečatený. Mimoriadnu popularitu a obľúbenosť získal hlavne v seriáloch Knight RIder ako Michael Knight a Pobrežná hliadka ako Mitch Buchanan. Zaujímavé je, že jeho exmanželka Catherine Hicklandová sa neskôr po rozvode vydala za Michaela E. Knighta.

Hasselhoff sa venuje aj hudbe, vydal 14 albumov, z ktorých väčšina sa stala zlatými či platinovými. Na jeseň 2015 sa dal oficiálne premenovať na David Hoff. Podľa jeho vlastných slov ho už hnevalo mať v mene slovo hassel, čo znamená ťažkosti, nepríjemnosti, preto sa rozhodol túto časť priezviska vynechať.

GALÉRIU k článku si pozrite TU >>>

David má dve dcéry, staršia Taylo Ann (30) kráča v jeho hereckých šľapajach. Hayley (28) je vďaka kyprým tvarom úspešná plus size modelka.