Manželka princa Alberta II. nie bez príčiny získala titul najsmutnejšej princeznej sveta. Málokedy sa usmieva, a ak, tak kútiky pier sú zdvihnuté dohora akosi umelo, bez skutočnej emócie. Spôsobili to mnohonásobné nevery jej muža, ktorý má dve nemanželské deti.

A pritom Charlene Grimaldiová obetovala príliš veľa, aby sa stala členom kniežacej rodiny. Zanechala napríklad svoju plaveckú kariéru, keďže pred vydajom bola reprezentantkou Juhoafrickej republiky v plávaní.

Aj keď sa usmieva, je to umelý úsmev bez emócií.
Aj keď sa usmieva, je to umelý úsmev bez emócií.
Zdroj: Internet

Osudové stretnutie

Monacká kňažná spoznala Alberta II. v roku 2000 na pretekoch Grand Prix Monako. Knieža jej slávnostne odovzdával dve zlaté medaily a kyticu kvetov. Urobil na ňu obrovský dojem. Uvedomila si, že je to muž jej života. Ani on od nej nemohol odtrhnúť oči, a ešte v ten istý večer jej zaklopal na dvere hotelovej izby a pozval ju na romantickú večeru.

Bola to obojstranná láska na prvý pohľad. „Podlomili sa mi nohy, keď som ho zbadala. Mal štýl. Je to džentlmen, ktorý vie, ako sa správať k ženám,“povedala vtedy. Neprekážalo jej ani, že Albert mal povesť najväčšieho sukničkára medzi aristokratmi. Rozhodla sa dať mu šancu. Začal sa vzťah.

Do princa Alberta sa zamilovala na prvý pohľad.
Do princa Alberta sa zamilovala na prvý pohľad.
Zdroj: Internet

Obetovala sa

Schyľovalo sa k svadbe a Charlene, aby sa dôstojne zhostila úlohy manželky monackého panovníka, bola pripravená na všetko. Dlhé mesiace sa učila po francúzsky ako aj monacký dialekt. Podstúpila únavný dril, aby sa naučila zásady kráľovského protokolu a európskej dvornej etikety. Zmenila dokonca vierovyznanie, konvertovala z protestantskej viery na katolícku. A najmä – zanechala svoju najväčšiu vášeň, plávanie. „Rozhodnutie vzdať sa plávania bolo najťažším rozhodnutím, aké som kedy urobila. Emocionálne som nebola pripravená zakončiť športovú kariéru,“povedala v jednom rozhovore. Aj preto na jej tvári chýba úsmev.

Charlenine deti majú ešte dvoch nevlastných súrodencov. Aj to pridáva princeznej vrásky na tvári.
Charlenine deti majú ešte dvoch nevlastných súrodencov. Aj to pridáva princeznej vrásky na tvári.
Zdroj: Internet

Víťazná kapitánka

Tvár sa jej nerozveselila ani uplynulý víkend, ktorý strávila na milovanej vode. Spolu s manželom sa zúčastnila na pretekoch Riviera Water Bike Challenge. Je to súťaž, v ktorej družstvá pretekajú na vodných bicykloch, prekonať musia 180 kilometrov za 24 hodín. Úloha nie je vôbec ľahká, ale má ušľachtilí cieľ – má u ľudí zvýšiť povedomie o nebezpečenstvách, ktoré hrozia, keď na slabšom plavidle vyplávajú na otvorené vody. Zámerom pretekov Riviera Water Bike Challenge je, aby si tieto hrozby uvedomili najmä deti – a za to je zodpovedná nadácia monackej kňažnej.

Aj preto bola samotná Charlene bola kapitánkou jednej zo súťažiacich družín. Mnoho divákov si však všimlo, že princezná neprejavuje žiadnu radosť, a to aj napriek tomu, že jej družstvo preteky vyhralo. Vyzerá to teda tak, že „titul“ najsmutnejšej panovníčky sveta, jej zostane aj naďalej.

Viac obrázkov z pretekov vodných bicyklov i smutnej princeznej si pozrite v GALÉRII.