Pracuje priemerne tri hodiny denne. Okrem fotení sa neváha prejsť po móle v kreáciách módnych návrhárov. Má bradu a snehobiele vlasy, dlhé do pol chrbta. Je vo skvelej forme a rád to ukazuje na fotografiách s odhalenou hruďou. V Číne ho volajú „najsexi čínsky starý otec“.

Wang hovorí, že vek nie je až taký dôležitý. „Vek určuje príroda, ale stav vašej mysle si určujete sami. Ak to sami nedopustíte, vek vás nemusí v ničom limitovať. Ide o vaše vnútorné nastavenie,“ tvrdí.

Do telocvične prvýkrát vkročil krátko pred päťdesiatymi narodeninami. Začal cvičiť každý deň, aby sa vyhol fyzickej a mentálnej stagnácii, ktorá s vekom prirodzene prichádza. Dnes trénuje štyri hodiny denne. Zásadne bez trička. Tvrdí, že kombinácia posilňovania, kardia a strečingu ho udržiava ohybného a mladého. Okrem toho v zime korčuľuje a v lete pláva.

Na stravu si vraj až taký pozor nedáva. Je všetko, čo mu chutí, dokonca si na raňajky rád dopraje lievance a sladké pečivo.

Wang nemal jednoduchý život. Narodil sa v meste Šen-jang na severovýchode Číny a vyrastal v období, keď ju okupovali Japonci. Mal osem súrodencov a počas krutých zím sledoval na uliciach ľudí umierajúcich od chladu a hladu. Každé ráno zbieral v železničných vozňoch uhoľný prach výmenou za trochu jedla pre rodinu. Neskôr pracoval ako robotník a ako predavač lístkov v autobuse. Potom začal hrať v divadle. Keď mal štyridsaťtri rokov, niekoľkokrát na javisku odpadol. Diagnostikovali mu poškodenie nervového systému, ktoré by sa mohlo rozvinúť do vážnejšej psychickej choroby. Preto mu odporučili prestať hrať divadlo.

Zvyšok príbehu už poznáte.

FOTO najstaršieho fotomodela za mladi v GALÉRII >>