Pri pohľade na taliansku herečku a modelku, by málo kto veril, že dnes oslavuje 55. narodeniny. Svoju kariéru odštartovala, keď mala len šestnásť rokov. Pracovala pre svetoznáme značky ako Dolce & Gabbana či Dior a pred kameru sa dostala až o desať rokov neskôr. Monica Bellucci sa vďaka svojmu talentu vypracovala na najžiadanejšiu nehollywoodsku herečku.

Jedlo, sex a smiech

Monica Belluci má na mladiství vzhľad jednoduché riešenie. Žiadne kozmetické úpravy, vylepšenia alebo predražená dekoratívka. Všetkým ženám po celom svete radí, aby jedli, pili a mali dobrý sex. Potom už stačí len sa z chuti smiať a život si užívať.

V minulosti nemala herečka ani problém vyzliecť sa pred kamerami. Nafotila pár aktov, no s pribúdajúcimi rokmi, jej pribudol aj rozum. Nešlo tak ani o to, že by sa za svoje telo hanbila, no vyhlásila, že nahotu už odmieta. Čas by rozhodne nevrátila. „Nechcela by som mať opäť 20 rokov. Dnes som oveľa šťastnejšia, ako som bola v mladšom veku. Vtedy som sa snažila spoznať samú seba a trpela som neistotou. V 54 rokoch viem, čo je dôležité a čo potrebujem, ale viem aj to, bez čoho dokážem fungovať,“priznala Belluci pri príležitosti jej minuloročných narodenín.

Deň podľa Monici Belluci

Monica Bellucci svoj deň začína údajne studenou sprchou, ktorá zanecháva pokožku pružnú. Na tvár používa termálnu vodu a revilizačný sprej. Samozrejme nezabúda ani na pokožku celého tela, ktorému každé ráno dopraje dávku hydratácie. Miesto, kde ju rozhodne v skorých hodinách nenájdeme, je fitnes centrum.

Líčenie preferuje jednoduchšie. Používa svetlejší make-up, ktorý zafixuje púdrom. Celému looku dodá šmrnc rúžom alebo leskom. „Mám celkom plné pery, ktoré majú sklon k vysúšaniu sa. Musím ich teda neustále hydratovať. Pery sú veľmi dôležité. S ich pomocou hovoríme, jeme a bozkávame,“ prezradila Bellucci.

Vlasom veľa zabrať nedá. Umýva i ich maximálne dvakrát do týždňa a neustále si robí zábal z olivového oleja. Sušeniu vlasov sa vyhýba.

Pozrite si FOTOgalériu, ako išiel čas s jednou najsexi žien sveta

Monica Bellucci ako malé dievča.
Monica Bellucci ako malé dievča.
Zdroj: Archív