Pôvodne mal v base hniť do smrti za nájomnú vraždu, pri ktorej chladnokrvne zastrelil dvoch mužov. Dokázal však okolo seba vytvoriť imidž nevinného trpiteľa, vďaka ktorému mu napokon český prezident Miloš Zeman udelil v máji tohto roku milosť. Jiří Kajínek sa tak dostal na slobodu po viac ako dvadsiatich rokoch. Ženy ho stále milujú - od čias jeho väzby sa na tom nič nezmenilo -, tínedžerské hviezdy sociálnych sietí ho pozývajú na spoluprácu a okrem popularity mu očividne nechýbajú ani peniaze.

Popstar: Ženy Kajínka vždy milovali. Na snímke s blogerkou Dominikou Myslivcovou. Navliekla ho do ružového trička, to jeho zelené vydražila za 52-tisíc korún.
Popstar: Ženy Kajínka vždy milovali. Na snímke s blogerkou Dominikou Myslivcovou. Navliekla ho do ružového trička, to jeho zelené vydražila za 52-tisíc korún.
Zdroj: FACEBOOK

Dokazuje to nedávna kúpa luxusného auta. Rozprávku o nespravodlivo odsúdenom dobrákovi však naštrbil spor so známym televíznym reportérom Josefom Klímom. Kedysi sa ho vo svojich reportážach zastával a prispel tak k jeho oslobodeniu. Dnes tvrdí, že Kajínkov prípad už vidí inak…

Krásny život

Kajínek na svoju obhajobu vždy tvrdil, že sa živil len ako drobný vykrádač bytov a chát. Vraj by sa nikdy neodhodlal vykonať nájomnú vraždu, za ktorú ho odsúdili na doživotie. Preto je zaujímavé jeho súčasné tvrdenie, že jeho slabosťou boli vždy luxusné autá značky Mercedes, na ktorých sa vozil aj v čase svojej „kariéry“ zlodejíčka. A tak si len tri mesiace po prepustení z väzenia kúpil Mercedes triedy E, ktorého cena sa pohybuje vo výške jeden až dva milióny českých korún. „Je to pravda. Kúpil som si ho hneď, ako to bolo možné. Jedine Mercedes! Kým ma nezavreli, mal som rovnaký typ auta,“ potvrdil Kajínek pre český portál expres.cz. Keď sa ho novinári pýtali, odkiaľ vzal na luxusné auto peniaze, odbil ich: „Odkiaľ na to mám, môže byť každému jedno. Chcel som Mercedes, tak ho mám. Nie je požičaný.“

Idol národa?: Kajínek tesne po prepustení z väzenia na základe milosti od prezidenta Zemana. Česi ho vítali ako hrdinu.
Idol národa?: Kajínek tesne po prepustení z väzenia na základe milosti od prezidenta Zemana. Česi ho vítali ako hrdinu.
Zdroj: profimedia.sk

Zdroj peňazí

O omilostenom nájomnom vrahovi sa už pred jeho prepustením vedelo, že chudobný rozhodne nebude. Za milióny korún vďačí najmä režisérovi Petrovi Jáklovi, ktorý o jeho príbehu nakrútil film Kajínek. V kinách mal vysokú sledovanosť a štedrý režisér dal slušný finančný podiel z výnosu aj známemu väzňovi. V tom čase si však ešte obliekal väzenské tepláky a peniaze mu veľmi nepomohli. Dnes je všetko inak. Pravidelné percentá z predaja dostáva aj zo svojej knihy, kde autenticky spísal svoj príbeh. Aj tu zrejme ide o nemalé peniaze, keďže Česi sú svojím „národným vrahom“ skutočne uchvátení. Považujú ho za obeť skorumpovaného policajného vyšetrovania a sympatického hrdinu, ktorý sa konečne dočkal spravodlivosti. Je dosť možné, že sa dočká aj ďalšieho balíka peňazí. České médiá totiž špekulujú, že režisér Jákl chystá pokračovanie úspešného filmu, kde by už Kajínek mohol zahrať sám seba.

Aj Barbie ho miluje

Kajínka nikdy nikto nezbavil viny za dvojnásobnú vraždu. Napriek tomu ho dnes v Česku obdivujú aj deti. Dôkazom je jeho spolupráca s úspešnou tínedžerskou blogerkou a speváčkou Dominikou Myslivcovou (22). Je známa ako ružová Barbie a v tomto sladkom štýle produkuje i svoje videá na sociálnej sieti. To najznámejšie si už pozrelo takmer 68 miliónov mladých fanúšikov. Dominika si uvedomila, že zelené tielko, v ktorom Kajínek po dvadsiatich rokoch opustil väzenskú bránu, sa stalo ikonickým. A tak mu zavolala a ponúkla spoluprácu. On jej daroval slávne tielko, v ktorom sa krehká blondínka odfotila a vzápätí ho na sociálnej sieti vydražila za 52-tisíc korún.

Novinár Josef Klíma: Pôvodne Kajínka bránil, teraz vraj vidí veci inak.
Novinár Josef Klíma: Pôvodne Kajínka bránil, teraz vraj vidí veci inak.
Zdroj: profimedia.sk

Výťažok venovala detskej onkológii. Kajínek si zasa ochotne na seba natiahol ružové tričko a s veľkým úsmevom zapózoval v objatí s českou Barbie. „Všade písali, že je to charizmatický a inteligentný človek, čo je pravda… už z jeho podania ruky je zjavné, že je tiež veľmi srdečný,“ zhodnotila ich stretnutie Dominika.

Novinársky obrat

Trochu iný pohľad na Kajínka dnes má jeho bývalý podporovateľ a známy televízny reportér Josef Klíma. Pred jeho prepustením mu verejne ponúkal ubytovanie a prácu. Následne však začal robiť reportáže, kde dával priestor na vyjadrenie aj svedkom, ktorí Kajínka usvedčovali z vraždenia. To slávneho recidivistu, prirodzene, nahnevalo. Poslednou kvapkou boli dve knihy o Kajínkovom prípade, ktoré Klíma so svojím novinárskym kolegom vydali a odsúdenému vrahovi z nich nedali žiadny podiel.

„Raz som sa ich spýtal, či sa im nezdá hlúpe vydávať o mne knihy a ani so mnou o tom nehovoriť. Povedali mi, že som na nich nespolupracoval a že ich napísali sami,“ vyjadril sa Kajínek. Prezradil tiež, že tesne pred jeho prepustením mu Klíma ponúkal, že by spolu mohli robiť verejné debaty za „slušné peniaze“, čo on odmietol. Novinár na to má jasné vysvetlenie. „Vtedy som ešte nepoznal svedectvá, ktoré som neskôr zverejnil v reportáži. Dnes by som mu už takú ponuku neurobil,“ reagoval Klíma. Výpoveď muža, ktorý ako jediný Kajínkovu streľbu prežil, je však známa už roky. Napriek tomu zostáva tento usvedčený a opakovane odsúdený vrah miláčikom národa. Napokon, ako na Slovensku Mikuláš Černák.