Môžu za to úradníci

 

Malliyekkal zavolal na miestne úrady, a tie rýchlo našli vinníka. Zakrátko sa ukázalo, že za to, že z kohútikov tečie nezvyčajná tekutina, sú zodpovední daňoví úradníci. Nelegálny alkohol totiž vyliali do jamy. A tú nechali vykopať blízko plytkej studne, z ktorej vodu využívali práve obyvatelia domu. Alkohol studňu znečistil.

Vyšlo najavo, že vedľa domu sa kedysi nachádzal Bar Rachana. Pred šiestimi rokmi tam našli nelegálny alkohol, takže podnik úrady zavreli a zapečatili. Po šiestich rokoch sa konečne uzavreli všetky úradné formality a alkohol bolo možné zlikvidovať. 6-tisíc litrov „ohnivého moku“ vyliali do vykopanej jamy, ktorá sa nachádzala na dvore obytnej budovy a blízko studne. Studňu tak znečistili.

TK Sanu, zástupca daňového komisára pre denník The New Indian Express povedal, že úradníci si neuvedomili, že sa v blízkosti jamy nachádza studňa. „Ak sa zbavujeme veľkého množstva alkoholu, zvyčajne využívame služby liehovaru. Ale tu sme našli ´len´dvetisíc fliaš, preto bolo rozhodnuté vykopať jamu,“ vysvetľoval zástupca. Kým sa kvalita vody v studni neobnoví, 20 rodín z domu bude používať vodu z pristavených cisterien. Za vodu zaplatí majiteľ baru.

V už bývalom Bare Rachana našli
V už bývalom Bare Rachana našli "len" dvetisíc fliaš nelegálneho alkoholu. Preto nevyužili služby liehovaru, ale alkohol vyliali do jamy.
Zdroj: Internet