Kanadsko-americká herečka Pamela Andersonová (55) bola v detstve sexuálne zneužívaná, svet ju pozná cez nálepku silikónovej krásky z pánskeho magazínu Playboy, ktorá v červených plavkách uteká na záchranu topiaceho sa v seriáli Baywatch. Stala sa terčom modernej bulvárnej éry, keď na verejnosť preniklo jej sexvideo s bývalým manželom, hudobníkom Tommym Leem (60). Vlani jej to pripomenul životopisný seriál siete Hulu Pam & Tommy. Teraz ona sama vydáva svoju verziu vlastného života. Na Netflixe vyšiel dokument Pamela, A Love Story. Vydala tiež svoje memoáre Love, Pamela. Okrem pikantérií odhaľuje svoje kontroverzné známosti, napríklad s ruským prezidentom Vladimirom Putinom (70), ktorý rozpútal vojnu na Ukrajine.

Čo povedať?

Jedným zo zdrojov útechy bol v živote herečky jej vzťah k zvieratám. Ten má vybudovaný aj Putin, teda aspoň vtedy, keď sa fotí pre svoj kalendár alebo v rámci budovania imidžu zverejňuje zábery s domácimi miláčikmi aj divými zvermi.

Pamela je dlhoročná aktivistka PETA a vegánka. Napríklad keď v roku 2010 došlo k jednej z najväčších ekologických katastrof v histórii USA, potopeniu vrtnej plošiny Deepwater Horizon a úniku 620-tisíc ton ropy do Mexického zálivu, zachránila 50 mačiek a 30 psov.

Svojím aktivizmom sa dostala k mocným ľuďom. U vysokopostavených ruských politikov lobovala za zákaz dovozu produktov z tuleňov. „Bola som v Kremli, sedela som pri stole a šušťala papiermi s obrázkami delfínov a veľrybami beluga a prosila som tých ľudí za stolom, lebo oni dokázali urobiť konkrétne veci,“ cituje Pamelu portál Variety. „Putin bol v miestnosti len raz, ale počul o všetkom. Dostávala som správy od iných ľudí, že bol rád, že som tam - trochu ma to nakoplo.“ Postoj šéfa Kremľa je pochopiteľný, bývalý Playboyov zajačik mu vtedy zrejme trochu zvýšil popularitu - podobne ako domáci miláčikovia a divé zvery.

Možno aj preto herečka na túto tému v dokumente už viac nehovorila. Ako tvrdí Variety, asi si je vedomá, že diskusia o čomkoľvek, čo súvisí s Ruskom, sa stane kontroverznou témou. Spomenula len, že volila Joea Bidena a chce naďalej podporovať ľudí. „Neviem, čo by bolo teraz správne povedať,“ zamyslela sa. „Pretože je to hrozné.“

Pamela o svojom „vzťahu“ s Putinom hovorila už v roku 2018 v šou Piersa Morgana pre ITV. „Napísala som mu a požiadala ho, aby zastavil dovoz produktov z tuleňov. Bolo to 95 percent trhu, mohlo to potenciálne zastaviť lov tuleňov v Kanade, čo je jeden z mojich veľkých cieľov, a on to urobil. Dovoz produktov z tuleňov do krajiny urobil nezákonným,“ vysvetľovala vtedy. Morgana zaujímala aj povaha ich vzťahu. Na otázku, či s ním niekedy priamo hovorila, herečka neodpovedala, len sa usmiala. Že by ich vzťah zašiel za hranice jej aktivizmu, poprela. Prezradila však, že Putin mal na ňu istú požiadavku. „Chcel, aby som prišla na jeho inauguráciu a dala mu kvety,“ povedala Pamela s tým, že to neurobila.

Popíjali a rozprávali sa

Okrem Putina Pamela spomína na priateľstvo so zakladateľom WikiLeaks Julianom Assangeom (51) z Austrálie. Herečka ho viackrát navštívila na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne, kde mu sedem rokov poskytovali azylovú ochranu. V roku 2019 ho zatkli a teraz v britskom väzení čaká na vydanie do USA. Americké orgány ho obviňujú zo špionáže a z ohrozenia života občanov, lebo zverejnil tajné vojenské informácie. Podľa priaznivcov Austrálčan odhalil iba prešľapy americkej armády v Afganistane a Iraku, preto stíhanie považujú za útok na slobodu tlače a prejavu.

„Je to srdcervúce, pretože čaká na súdny proces na samotke v superstráženom väzení, zatiaľ čo mnohí ďalší porušujú zákon a behajú po slobode. To je zaujímavé pokrytectvo,“ uviedla. Vznikla otázka, či bol ich vzťah platonický alebo medzi nimi bolo niečo viac. Pamela je v odpovedi vágna, len jednu noc označila za „roztopašnú“. Opísala ju takto: „Bolo to romantické, pretože to bolo také inšpiratívne. Je taký zanietený životom a všetkým. Nie je nič, o čom by nepovedal, že by to nebolo fascinujúce. Spojenie tam určite bolo. Celú noc sme len diskutovali, pili mezcal (alkoholický nápoj podobný tequile), smiali sa a rozprávali si príbehy.“

Už v minulosti odmietla odhaliť povahu svojho vzťahu s Assangeom. „Hovoríme o všetkom - o Biblii, o mojich deťoch, o jeho rodine. Nie je to len o politike. Robím si veľa poznámok, informácie, ktorá mi hovorí, sú ohromujúce,“ povedala v roku 2018 pre The Hollywood Reporter.

Pikantná FOTO Pamely v 55 rokoch v GALÉRII