Podľa organizácie Post Office Travel Money Holiday Costs Barometer sú tento rok najlacnejšími letoviskami Turecko a Bulharsko. Do úvahy nebrali náklady na cestu, ani na ubytovanie, ale presne to, na čom nakoniec môžete minúť najviac: ceny v kaviarňach a reštauráciách. A čo im teda vyšlo?

Bulharské Slnečná pobrežie

Už šiestykrát za sebou sa ukázalo byť európskym letoviskom, ktoré sa vyplatí najviac. Práve preto, lebo spomínané položky boli o tretinu lacnejšie ako kdekoľvek inde. Slnečné pobrežie je pri Čiernom mori a je známe svojou niekoľkokilometrovou pieskovou plážou, pri ktorej je riviéra a množstvo stánkov. Turistom okrem kúpania ponúkajú aj rôzne vodné športy, prehliadky archeologických nálezísk či pestrý nočný život.

Bulharské Slnečné pobrežie
Bulharské Slnečné pobrežie
Zdroj: internet

Ak sa posadíte na kávu, zaplatíte menej ako euro. Rovnako, menej ako euro, vás vyjdú nealkoholické nápoje či pivo a za pohár vína zaplatíte necelého pol druha eura. Obed s dvoma chodmi pre dve osoby stojí okolo desať eur, čo nám môže pripadať naozaj neuveriteľné. Večera s troma chodmi pre dve osoby a ešte aj s fľaškou dobrého vína - približne 25 eur.