Nedajú jej pokoj ani takmer štvrťstoročie po smrti. Princezná Diana sa stane ústrednou postavou nového dokumentárneho filmu, ktorý má ukázať jej temnú stránku. Britské médiá sa odvolávajú na osoby spojené s rodinou Windsorovcov a tvrdia, že najmä Dianini synovia nebudú filmom nadšení.

Nové zábery

V dokumente sa majú použiť doteraz nevysielané zábery princeznej Diany z rokov 1990 až 1992 a rozhovory s ľuďmi, ktorí jej boli v čase rozchodu s princom Charlesom najbližší. „Členovia britskej kráľovskej rodiny aj členovia rodiny Spencerovcov sa odmietajú na dokumente podieľať,“ cituje kráľovskú rodinu denník The Sun.

Načasovanie je nešťastné aj z toho dôvodu, že kráľovská rodina sa vyrovnáva s odchodom Harryho a Meghan od oficiálnych kráľovských povinností, dodáva The Sun.

Vráťme sa však k prípravám dokumentu, ktorý tak zelektrizoval britskú verejnú mienku dlho pred premiérou. Podľa The Sun má mať seriál produkčnej spoločnosti DSP názov Being Me: Diana, teda Byť mnou: Diana.

DRÁMY V ÚZADÍ Diana sa údajne prvýkrát pokúsila o samovraždu, keď čakala Williama v roku 1982. Nový seriál zmapuje aj jej ďalšie krízy.
DRÁMY V ÚZADÍ Diana sa údajne prvýkrát pokúsila o samovraždu, keď čakala Williama v roku 1982. Nový seriál zmapuje aj jej ďalšie krízy.
Zdroj: PROFIMEDIA

Dokument má mať štyri časti, ktoré sa budú sústreďovať na psychické problémy princeznej, veľký dôraz sa údajne kladie na jej problémy s príjmom potravy - čiže diagnostikovanú bulímiu - aj na kulisy jej manželských problémov a zlé zážitky z detstva. Ba čo viac, britskí novinári tvrdia, že sa podrobne zaoberá aj jej štyrmi pokusmi o samovraždu.

Termín vysielania zatiaľ nie je stanovený, ale podľa zákulisných informácií sa už vo veľkom natáča. DSP pripravuje dokument pre Netflix, aj keď podľa britských médií zatiaľ nepodpísali žiadnu zmluvu.

Ťahanice s Netflixom?

O psychických problémoch „princeznej sŕdc“ sa už čo-to popísalo. Podľa rôznych, viac či menej dôveryhodných životopiscov sa prvýkrát pokúsila o samovraždu v januári 1982, počas svojich prvých novoročných osláv v kráľovskej rodine.

Pri hádke s princom Charlesom sa vraj začala vyhrážať, že si siahne na život. Manžel ju však nebral vážne a tehotná Diana sa hodila zo schodov. Ratovať ju musela sama kráľovná. Ťažkosti sa potom s ňou tiahli až po tragickú smrť v roku 1997.

Pre Williama a Harryho určite nebude nič príjemné, keď verejnosť opäť začne dopo­drobna preberať matkine zlyhania. Médiá preto špekulujú, či pripravovaný dokument nenaruší dobre rozbehnutú spoluprácu medzi kráľovskou rodinou a Netflixom.

Medzi vlajkové seriály spoločnosti patrí napríklad The Crown o panovaní Alžbety II., zakrátko uvedú už jeho štvrtú sezónu. Princ Harry zasa nedávno spolupracoval na špeciálnej epizóde kreslenej rozprávky Vláčik Tomáš.