Žiara zapadajúceho slnka na pozadí juhoafrických hôr zaliala mladý pár. Svoje áno si povedali neter Lady Di Amelia Spencer (30) a Greg Mallett (33). Vzali sa 21. marca vo vinárskej oblasti v Západnom Kapsko v kaštieli Quoin Rock Manor House.

„Najlepší deň v našom živote. Bolo to lepšie, ako som si dokázala kedy predstaviť,“ opísala Amelia exkluzívne pre magazín Hello! „Čakal som 14 rokov, kým uvidím Ameliu kráčať uličkou. Byť svoji, to je splnený sen,“ dodal zamilovaný mladomanžel Greg, ktorý je fitness trénerom a výživovým poradcom.

Aj Diana nosila jeho modely

Romantickú scenériu s panoramatickými výhľadmi podčiarkla nevesta. Amelia žiarila v svadobných šatách z ateliéru Versace. Vyrobili jej ich na mieru za dva a pol mesiaca. Súčasťou čipkovaných šiat bola aj dva a pol metrová vlečka. Šaty boli ručnej vyšívané kryštálmi Swarovski. Nevesta mala odhalený chrbát a dlhé rukávy s kvetinovým vzorom. Päťmetrový závoj bol z jemného hodvábneho tylu. Nevesta si obula lodičky Jimmy Choo. „Som to najšťastnejšie dievča na svete. Sú to tie najkrajšie šaty, aké som kedy videla. Bola to tá najšťastnejšia skúsenosť s Versacem. Každý jeden člen tímu bol ako anjel,“ rozplývala sa Lady Amelia.

Výber návrhára svadobných šiat by určite potešil aj jej tetu Dianu. Princezná z Wallesu bola blízkou priateľkou Gianniho Versaceho a jeho modely sama nosila. „Myslím, že keby ma videla v môj svadobný deň, bola by veľmi hrdá,“ hovorí Amelia, ktorá mala päť rokov, keď Diana tragicky zomrela pri autonehode v Paríži v roku 1997. „Viem, že Versaceho rodina Dianu tiež absolútne miluje, takže je tu veľmi zvláštne spojenie. ktoré máme.“

Nič sa nezmení

Amelia je dcérou mladšieho brata Diany, grófa Charlesa Spencera (58), ktorý je tretíkrát ženatý a má dovedna sedem detí. Amelia pochádza z prvého manželstva s bývalou modelkou Victorie Aitken (57). Charles sa po smrti s rodinou usídlil v Kapskom meste. V Juhoafrickej republike mohli žiť ako tak normálne. Rodina je pre Ameliu na prvom mieste. Jej otec sa však svadby nemohol zúčastniť. Ameliu odviedol k oltáru jej mladší brat Samuel Aitken (20).

Amelia mala po boku aj svoju dvojičku, Lady Elizu, ktorá zažiarila v bledoružových saténových šatách Versace. Staršia sestra Lady Kitty (32) zvolila družičkovské šaty z dielne Dolce & Gabbana. Nechýbala ani mama nevesty.

Keďže Amelia a Greg spolu randia roky, neočakávajú, že sa ich vzťah novou kapitolou ich milostného príbehu zmení. „Sme šťastní, že sme manželmi, ale nič sa medzi nami nezmení,“ je presvedčená Amelia, ktorý vo svojom svadobnom sľube povedala Gregovi: „V mojom srdci si bol vždy mojím manželom a spriaznenou dušou.“

„Moja láska k Amelii sa znovuzrodila,“ dodal Greg pre magazín Hello! „Každým dňom sa viac a viac zamilovávam do tohto krásneho človeka po mojom boku.“

FOTO Lady Amelie Spencer v svadobných šatách v GALÉRII