Nachádza sa v odľahlej oblasti Arkansasu. Pôvodne bol dom postavený ako kryt. Neskôr bol zrekonštruovaný na luxusný hotel. V podzemnom bludisku stalagmitov a stalaktitov sa môže ubytovať až osem hostí. Má vlastný vodopád a dokonca vlatný heliport - keby mal niekto veľmi naponáhlo. V troch spodných spálňach sú kvôli vode pogumované membrány, skryté odkvapové systémy a ak sa v jaskyni vyskytnú veľké kvapky vody, padajú do francúzskych odtokov pozdĺž obvodových stien. V jaskynnom dome je veľmi drahá geotermálna jednotka, ktorá vlhkosť z jaskyne odvádza a trochu ju zahreje.

Voda v jaskyni pochádza z vnútorného priestoru jaskyne s dĺžkou 1,5 kilometra a prúdi do záchytnej nádrže, ktorá prechádza čističkou. Voda, ktorá sa nevyužije a prepadá, prechádza pod podlahou a vedie do nádrže pri predných dverách a končí vo veľkom rybníku vedľa heliportu. Voda v rybníku je nádherná, azúrovo modrá, s množstvom rýb.
Súčasný majiteľ denného hotela ho prenajímal za 1 200 dolárov denne. Ak hľadáte samotu a skutočne nezvyčajné bývanie v lone prírody, dom sa ponúka za 2,75 mil. dolárov.

Realitný maklér, ktorý má predaj tejto nezvyčajnej nehnuteľnosti na starosti, priznáva: "Záujem o túto nehnuteľnosť je obrovský. Potenciálni kupujúci sa zatiaľ na tento objekt pozerajú ako investori a vidia, že miera návratnosti tam nie je. Príjem za ubytovanie hostí však pokrýva náklady na prevádzku. Bolo by vhodnejšie, keby celý objekt kúpil niekto a používal ho ako svoj domov. Alebo investoval trochu viac a postavil niekoľko menších chalúp. Tie sa potom dajú prenajímať a miera návratnosti investície by razom bola zaujímavejšia."
Dokázali by ste v takomto dome bývať?

Hoci sa aktívne využíva od začiatku 18. storočia, táto jaskyňa v Arkansase bola až do roku 1983 nezmenená.
Hoci sa aktívne využíva od začiatku 18. storočia, táto jaskyňa v Arkansase bola až do roku 1983 nezmenená.
Mallory Gallery
Spoločný zakladateľ Celestial Tea, John Hay, kúpil jaskyňu za 146 000 dolárov.
Spoločný zakladateľ Celestial Tea, John Hay, kúpil jaskyňu za 146 000 dolárov.
Mallory Gallery