Nachádza sa v odľahlej oblasti Arkansasu. Pôvodne bol dom postavený ako kryt. Neskôr bol zrekonštruovaný na luxusný hotel. V podzemnom bludisku stalagmitov a stalaktitov sa môže ubytovať až osem hostí. Má vlastný vodopád a dokonca vlatný heliport - keby mal niekto veľmi naponáhlo. V troch spodných spálňach sú kvôli vode pogumované membrány, skryté odkvapové systémy a ak sa v jaskyni vyskytnú veľké kvapky vody, padajú do francúzskych odtokov pozdĺž obvodových stien. V jaskynnom dome je veľmi drahá geotermálna jednotka, ktorá vlhkosť z jaskyne odvádza a trochu ju zahreje.

Voda v jaskyni pochádza z vnútorného priestoru jaskyne s dĺžkou 1,5 kilometra a prúdi do záchytnej nádrže, ktorá prechádza čističkou. Voda, ktorá sa nevyužije a prepadá, prechádza pod podlahou a vedie do nádrže pri predných dverách a končí vo veľkom rybníku vedľa heliportu. Voda v rybníku je nádherná, azúrovo modrá, s množstvom rýb.
Súčasný majiteľ denného hotela ho prenajímal za 1 200 dolárov denne. Ak hľadáte samotu a skutočne nezvyčajné bývanie v lone prírody, dom sa ponúka za 2,75 mil. dolárov.

Realitný maklér, ktorý má predaj tejto nezvyčajnej nehnuteľnosti na starosti, priznáva: "Záujem o túto nehnuteľnosť je obrovský. Potenciálni kupujúci sa zatiaľ na tento objekt pozerajú ako investori a vidia, že miera návratnosti tam nie je. Príjem za ubytovanie hostí však pokrýva náklady na prevádzku. Bolo by vhodnejšie, keby celý objekt kúpil niekto a používal ho ako svoj domov. Alebo investoval trochu viac a postavil niekoľko menších chalúp. Tie sa potom dajú prenajímať a miera návratnosti investície by razom bola zaujímavejšia."
Dokázali by ste v takomto dome bývať?

Hoci sa aktívne využíva od začiatku 18. storočia, táto jaskyňa v Arkansase bola až do roku 1983 nezmenená.
Hoci sa aktívne využíva od začiatku 18. storočia, táto jaskyňa v Arkansase bola až do roku 1983 nezmenená.
Zdroj: Mallory Gallery
Spoločný zakladateľ Celestial Tea, John Hay, kúpil jaskyňu za 146 000 dolárov.
Spoločný zakladateľ Celestial Tea, John Hay, kúpil jaskyňu za 146 000 dolárov.
Zdroj: Mallory Gallery